TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Toruń. Rower miejski po miesiącu działania
INFOBIKE - Opublikowano: 09.09.2019 20:29:02
Zdj. UM Toruń

Minął ponad miesiąc od inauguracji Torvelo, toruńskiego roweru miejskiego. Przez ten czas wypożyczalnia cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców, wśród których było również wielu wandali.

Minął ponad miesiąc od inauguracji Torvelo, toruńskiego roweru miejskiego. Przez ten czas wypożyczalnia cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców, wśród których było również wielu wandali.

Torvelo od BikeU

Operatorem toruńskiej wypożyczalni jest firma BikeU, która będzie zarządzała systemem Torvelo do 2022 roku. Firma podpisała z miatem umowę na prowadzenie roweru miejskiego przez najbliższe 4 lata. Wartość umowy to 6907 067,43 zł.

System składa się z 400 z 400 rowerów i 40 stacji. We wrześniu do floty rowerów dołączy 10 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. A niebawem BikeU uruchomi 11 kolejnych stacji.

Miesiąc pod znakiem wandali

Przez pierwszy miesiąc działania wypożyczalni w systemie zarejestrowało się 8,5 tys. użytkowników, a rowery wypożyczano ponad 57 tys. razy. Niezłe statystyki psuje jednak skala wandalizmu. Marcin Jeż, który pełni funkcję dyrektora ds. rozwoju i marketingu BikeU, podkreśla dużą skalę dewastacji systemu.

Musimy niestety wspomnieć również o bolączkach systemu, z którymi jak do tej pory nie spotkaliśmy się w żadnym innym projekcie. Są to przede wszystkim niespotykane w tak szerokiej skali dewastacje rowerów, w tym powyginane sztyce od zapierania się o stację celem prób wyrywania rowerów ze stacji. Jeżdżenie po dwie lub trzy osoby na jednym rowerze, co nie tylko prowadzi do jego uszkodzenia, ale co gorsza, ostatecznie doprowadziło to tragicznego wypadku potrącenia na pasach 86-letniej kobiety - powiedział Marcin Jeż toruńskiemu oddziałowi Gazety Wyborczej.

Nieprawidłowości

Poza aktami wandalizmu torunianie m.in. nieprawidłowo korzystają z aplikacji np. zgłaszając oddanie roweru na jednej stacji kontynuując jazdę. Konsekwencje tego są takie, że rower jest blokowany i nie może być wypożyczony przez innych użytkowników. Operator Torvelo, firma BikeU, planuje wprowadzenie zmian, które mają poprawić funkcjonowanie systemu.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
rower miejski
BikeU
  • Rowery i Życie – 09.09.2019

    Zawsze go pełno w przeciwieństwie do Mevo

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.