TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic
InfoBike.pl - Opublikowano: 16.07.2019 09:30:27
Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Oprócz poszerzania sieci, prezydent Tychów podpisał także zarządzenie dotyczące standardów i infrastruktury rowerowej na terenie miasta.

Od 26 lipca Tyskim Rowerem Miejskim będzie można dojechać do Pszczyny i Goczałkowic. To efekt podpisanego porozumienia, na mocy którego kolejne dwa miasta zostaną włączone do zintegrowanej sieci wypożyczalni rowerów miejskich.  Prezydent Tychów podpisał także zarządzenie dotyczące standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej na terenie Miasta Tychy.

Na mocy podpisanego porozumienia od 26 lipca 2019 r. dwa miasta zostaną włączone do zintegrowanej sieci wypożyczalni rowerów miejskich. Poza miastami Metropolii rower będzie można oddać również w Pszczynie oraz Goczałkowicach Zdroju. Dotyczy to rowerów standardowych (rowery specjalne pozostają w Tychach).

Taryfa jest zależna od miejsca wypożyczenia roweru. W Tychach każde 15 minut jest darmowe, w Pszczynie i Goczałkowicach Zdroju darmowe jest każde pierwsze 30 minut. – Dzięki integracji rowery standardowe można wymieniać między stacjami w miastach bez żadnych konsekwencji. Można więc np. wybrać się na rowerze z Tychów do Pszczyny, tam go zostawić i wrócić pociągiem – mówi Jakub Giza z Nextbike.pl

System Pszczyny i Goczałkowic Zdroju liczy łącznie 80 rowerów, w Tychach dostępnych jest 60 rowerów. W tym sezonie ( od 1 kwietnia) w Tychach rowery wypożyczono blisko 15 tysięcy razy (łącznie od 2017 roku 45 950). Do systemu w 2019 roku dołączyło 2000 nowych użytkowników (łącznie jest ich 8490).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Tychy
NextBike
  • Wojciech Twardy – 16.07.2019

    I bardzo dobrze tak powinno być. Systemy rowerów publicznych powinny być zintegrowane

  • Krzysztof Operchalski – 16.07.2019

    Moim zdaniem na każdym przystanku powinny być rowery w razie gdyby autobus nie jechał 😀

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.