TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

1 kwietnia na ulice Białegostoku wrócą rowery miejskie
PAP - Opublikowano: 04.01.2017 16:57:26
1 kwietnia na ulice Białegostoku wrócą rowery miejskie

540 rowerów miejskich w 50 stacjach na terenie Białegostoku będzie dostępnych dla mieszkańców od 1 kwietnia. Dodatkowo w ofercie znajdą się tandemy i rowerki dla dzieci.

540 rowerów miejskich w 50 stacjach na terenie Białegostoku będzie dostępnych dla mieszkańców od 1 kwietnia. Dodatkowo w ofercie znajdą się tandemy i rowerki dla dzieci.

Będzie to już czwarty sezon systemu rowerów miejskich BiKeR w Białymstoku.

- We wtorek władze miasta podpisały umowę z firmą Nextbike na kolejne trzy lata obsługi tego systemu. Firma wygrała przetarg; obsługiwała system przez ostatnie trzy sezony. Obecna umowa opiewa na ponad 6,7 mln zł na trzy lata z możliwością rozszerzenia systemu o kolejne stacje - poinformował po podpisaniu zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak.

Podkreślił, że BiKeR zmienił tryb życia wielu białostoczan i zachęcił ich do poruszania się, dlatego - jak mówił - warto kontynuować ten sukces.

Dotychczas białostoczanie mogli korzystać z 460 rowerów i 10 tandemów w 46 stacjach. Jak mówił Jóźwiak, w trakcie trzech sezonów w systemie zarejestrowało się ponad 47 tys. mieszkańców, a z rowerów skorzystali ponad 1,2 mln razy.

Od kwietnia dostępnych będzie 500 regularnych rowerów, 20 tandemów oraz 20 rowerków dla dzieci w 50 stacjach. Nowe stacje powstaną w miejscach, o których wcześniej w głosowaniu zdecydowali mieszkańcy.

Jak mówił prezes Nextbike Tomasz Wojtkiewicz, dzięki wprowadzeniu nowych typów rowerów, BiKeR otworzy się na kolejne grupy odbiorców i będzie mogło korzystać z nich coraz więcej osób.

Powiedział, że Nextbike obsługuje systemy rowerów miejskich w innych polskich miastach i BiKeR jest z nimi zintegrowany. Dodał, że dzięki temu białostoczanie mogą korzystać z jednośladów w tych miejscach.

System rowerów miejskich BiKeR jest systemem, który sięga poza Białystok - działa w dwóch ościennych gminach - Juchnowiec Kościelny i Choroszcz. Te gminy też chcą kontynuować funkcjonowanie rowerów w swoich miejscowościach.

BiKeR działa w Białymstoku od 2013 roku; sezon trwa od 1 kwietnia do 30 listopada. Aby korzystać z systemu BiKeR, trzeba się w nim zarejestrować, a następnie wnieść opłatę wstępną, która wynosi 10 zł. Darmo z roweru można korzystać przez pierwszych 20 minut, a posiadacze karty miejskiej - przez pierwszych 30 minut; kolejne minuty są płatne. (PAP)

swi/ amac/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
Nextbike Polska
BiKeR
Białostocka Komunikacja Rowerowa
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.