TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

1 kwietnia rusza białostocki BiKeR
INFOBIKE - Opublikowano: 21.03.2017 21:22:32
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Do Białegostoku trafiła część rowerów i stojaków systemu wypożyczalni rowerów BiKeR. 1 kwietnia system składający się z 500 rowerów standardowych na 50 stacjach, zostanie udostępniony mieszkańcom.

Do Białegostoku trafiła część rowerów i stojaków systemu wypożyczalni rowerów BiKeR. 1 kwietnia system składający się z 500 rowerów standardowych na 50 stacjach, zostanie udostępniony mieszkańcom.

Urząd Miejski w Białymstoku poinformował, że operator systemu, firma Nextbike Polska, która wygrała przetarg i przez trzy lata będzie zarządzała systemem, przywiozła już 200 rowerów i 200 stojaków. Rozpoczął się montaż stacji rozmieszczonych na terenie całego miasta. W stosunku do poprzedniego sezonu przybędzie 60 stojaków, 40 rowerów standardowych, 20 tandemów, 20 rowerów dla dzieci.

Użytkownicy będą mieli możliwość pobrania i zwrotu roweru w dowolnej stacji. Stacje będą czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w okresach sezonu rowerowego, czyli od 1 kwietnia do 30 listopada 2017 r., 2018 r. i 2019 roku. Cennik nie uległ zmianie. Białostocka sieć rowerowa będzie też obejmowała swym zasięgiem po dwie stacje w Choroszczy i Kleosinie (gmina Juchnowiec Kościelny)

Białostockie BiKeRy należą do najpopularniejszych sieci w Polsce ? mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. ? Z każdym kolejnym rokiem funkcjonowania ta sieć powiększa się i to jest sukces naszych mieszkańców.

Cztery nowe stacje

  • Popiełuszki/Słonecznikowa,
  • Słonimska/Urząd Miejski,
  • Sikorskiego/Jana Pawła II,
  • Sokólska.

W czwartym sezonie funkcjonowania sieci BiKeR będziemy więc mieli w Białymstoku 500 rowerów standardowych na 50 stacjach, 750 stojaków rowerowych (średnio 15 stojaków na każdej stacji). Jeśli okaże się, że istnieje zapotrzebowanie na dodatkowe stacje lub rowery, Miasto pozostawiło sobie możliwość zamówienia dodatkowego sprzętu.

Trochę statystyk

W ubiegłym roku z BiKeRa korzystano 450 tysięcy razy. Rowery wypożyczano co 49 sekund, a nowy użytkownik rejestrował się co 44 minuty.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
BiKeR
rower miejski
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.