TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

1 kwietnia rusza katowicka wypożyczalnia rowerów
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.03.2018 19:46:28
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Z początkiem kwietnia powróci do Katowic wypożyczalnia rowerów. Operator systemu, firma Nextbike Polska, uruchomi 40 stacji z ponad 300 rowerami.

Z początkiem kwietnia powróci do Katowic wypożyczalnia rowerów. Operator systemu, firma Nextbike Polska, uruchomi 40 stacji z ponad 300 rowerami.

Zadanie uruchomienia katowickiego systemu zostało powierzone Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej Katowice Sp. z o.o. Całościowy koszt projektu, zawierający dzierżawę urządzeń, rowerów oraz serwis, wyniesie 1,2 mln zł.

– Katowice to miasto z każdym rokiem coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury rowerowej – w zeszłym roku wydaliśmy na ten cel ponad 7 mln zł, a w tym roku będzie to o blisko milion złotych więcej. Sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach cały czas rośnie. W tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z blisko 400 rowerów w 52 stacjach. Podjąłem także decyzję, by system funkcjonował do połowy grudnia – by poza mieszkańcami mogli z niego także korzystać goście Szczytu Klimatycznego. Będzie to świetna okazja, by popularyzować korzystanie z roweru na przełomie jesieni i zimy – mówi prezydent Marcin Krupa. – W ubiegłym sezonie w systemie mieliśmy zarejestrowanych ponad 20 tys. osób, które łącznie ponad 100 tysięcy razy wypożyczyły rower. To pokazuje, że sprawdza się nasza strategia ukierunkowana na wykorzystywanie jednośladów zarówno w celu rekreacyjnym, jak i transportowym – dodaje prezydent.

Rozbudowa wypożyczalni

1 czerwca system City by bike zostanie rozbudowany o 11 stacji wybranych w ramach budżetu obywatelskiego i jedną, która powstanie w ramach wniosku budżetowego.

Stacje sponsorskie

W tym roku aż 15 wypożyczalni rowerów to tzw. stacje sponsorskie. – Wspólnie pokazujemy, że współpraca miasta Katowice z biznesem, uczelniami czy centrami handlowymi ma wymierny efekt dla naszych mieszkańców. Te 15 dodatkowych stacji rowerowych znacząco podnosi możliwości mieszkańców Katowic w zakresie podróżowania po mieście – podkreśla Marcin Krupa. – Jednocześnie dziękuję wszystkim naszym partnerom za otwartość i przyjęcie naszego zaproszenia do wspólnego tworzenia sieci rowerowej w Katowicach – dodaje prezydent Marcin Krupa.

– City by Bike to system jedyny w swoim rodzaju. Dzięki zaangażowaniu miasta, rowerzystów głosujących na projekty budżetu obywatelskiego, a także sponsorów z każdym rokiem mieszkańcy i turyści zyskują dostęp do kolejnych stacji i rowerów – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora City by Bike. – W Katowicach udział naszych partnerów biznesowych w tworzeniu systemu jest imponujący. Galerie handlowe, parki biznesowe, deweloperzy, a nawet uczelnie i od tego roku PKN ORLEN dzięki rowerom miejskim wzmacniają sprzedaż, ułatwiają dojazd pracownikom, mieszkańcom i klientom – dodaje.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
City by bike
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów