TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

13 sierpnia wypożyczysz rower miejski w Ciechanowie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.05.2018 21:24:12
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Podpisano umowę między Ciechanowem a Nextbike Polska w sprawie uruchomienia pilotażowej wypożyczalni rowerów. System składający się z 4 stacji i 32 rowerów ruszy 13 sierpnia.

Podpisano umowę między Ciechanowem a Nextbike Polska w sprawie uruchomienia pilotażowej wypożyczalni rowerów. System składający się z 4 stacji i 32 rowerów ruszy 13 sierpnia.

Jeśli pilotażowy sezon wypożyczalni zakończy się sukcesem, rower miejski może zostać rozbudowanyi uruchomiony od wiosny 2019 roku. Umowę w sprawie startu pilotażowej wypożyczalni podpisał prezydent miasta Krzysztof Kosiński z prezesem firmy Nextbike Polska Tomaszem Wojtkiewiczem. Rower z ciechanowskimi motywami został zaprezentowany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W przygotowaniach konepcji wdrożenia wypożyczalni wziąło udział stowarzyszenie Ciechanowska Grupa Rowerowa.

– Od dawna otrzymywałem mnóstwo pytań od mieszkańców w sprawie wdrożenia roweru miejskiego. Kiedy ogłosiliśmy, że mamy taki plan, był duży pozytywny odzew. Czas więc wprowadzić pomysł w życie. Rowery publiczne sprawdzają się na całym świecie, systemy są rozbudowywane, więc widać, że nie jest to chwilowa moda. W mieście wybudowaliśmy, budujemy i planujemy budowy kolejnych kilometrów ścieżek. Teraz ci, którzy nie mają własnych rowerów, bądź chcą przemieścić się między konkretnymi punktami, nie martwiąc się o to co zrobić z rowerem, będą mogli korzystać z miejskiej propozycji ekologicznego i z pewnością pozytywnie wpływającego na zdrowie i kondycję środka transportu – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

– Mieszkańcy Ciechanowa będą mogli korzystać z najlepszego i najpopularniejszego systemu rowerowego w Polsce. W tym roku rowery Nextbike można wypozyczać w ponad 30 polskich miastach, mamy już około 1,5 mln użytkowników. Co ważne, ze wszystkich systemów Nextbike Polska można korzystać za pomocą jednego konta. Mieszkańcy Ciechanowa zyskują więc dostęp do floty ponad 14 tysięcy rowerów w Polsce i niemal 50 tysięcy na całym świecie – powiedział prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz.

Pilotażowy system Ciechanowskiego Roweru Miejskiego będzie składał się z 4 stacji: na placu Jana Pawła II, przy dworcu PKP, przy ul. Powstańców Wielkopolskich oraz przy ul. Armii Krajowej. Każda stacja będzie wyposażona w terminal z panelem informacyjnym i sterującym oraz w 12 stojaków rowerowych. Do dyspozycji będą w sumie 32 rowery, w tym 28 standardowych, 2 tandemy i 2 dziecięce – informuje Nextbike Polska.

Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) będzie bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Od 21 do 60 minut opłata wyniesie 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji. By wypożyczyć rower, trzeba będzie założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane środki będą podlegały zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Wypożyczanie będzie możliwe całodobowo, każdego dnia w tygodniu w czasie trwania pilotażu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ciechanów
Nextbike Polska
umowa
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.