TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

2,5 km drogi rowerowej wzdłuż Powsińskiej w Warszawie
INFOBIKE.PL, ZDM - Opublikowano: 11.07.2017 19:10:30
Zdj. zdm.waw.pl

Rozpoczęły się prace związane z budową drogi rowerowej wzdłuż ulicy Powsińskiej w Warszawie. Inwestycja Zarządu Dróg Miejskich obejmie również remont chodników oraz przebudowa sygnalizacji na kilku skrzyżowaniach.

Jak informuje ZDM zmiany odczują wszyscy uczestnicy ruchu. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Pierwsze roboty rozpoczęły się na ulicy Czerniakowskiej. Wykonawca – konsorcjum firm ADROG i EFEKT – przygotowuje teren pod budowę drogi dla rowerów oraz buduje tymczasowe przystanki autobusowe, na czas remontu stałych peronów.

Zmiany obejmą 2,5-kilometrowy odcinek ul. Czerniakowskiej i ul. Powsińskiej od Trasy Siekierkowskiej do ul. Nałęczowskiej. Na całej długości powstanie tu nowa droga dla rowerów (po zachodniej stronie jezdni, a pomiędzy Trasą Siekierkowską i ul. Gołkowską także po wschodniej stronie). Wzdłuż niej wyremontowane zostaną chodniki – zyskają nową nawierzchnię z płyt betonowych.

Przebudowa czeka 4 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na ul. Powsińskiej. Sygnalizacje przy ul. Idzikowskiego/Gołkowskiej, ul. św. Bonifacego, pętli Sadyba i ul. Nałęczowskiej/Augustówka zostaną zmodernizowane i przystosowanie do "zielonej fali". Dodatkowo, na skrzyżowaniu z ul. św. Bonifacego pojawi się nowe przejście dla pieszych (na północnym wlocie Powsińskiej). Powstanie też zupełnie nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Okrężną (przy Skwerze Ormiańskim). Dzięki niej kierowcy będą mogli bezpiecznie skręcić w lewo lub przejechać przez ul. Powsińską, zaś piesi zyskają nowe przejście naziemne przez tę ulicę. Sygnalizacja będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami.

Prace zaplanowane na ul. Powsińskiej to pierwszy etap. Zakończenie robót planowane jest w październiku. W przyszłym roku planowana jest ich kontynuacja na ul. Wiertniczej, do al. Wilanowskiej. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.Sprawdź też:
Warszawa
Powsińska
droga rowerowa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.