TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

2,5 km drogi rowerowej wzdłuż Powsińskiej w Warszawie
INFOBIKE.PL, ZDM - Opublikowano: 11.07.2017 19:10:30
Zdj. zdm.waw.pl

Rozpoczęły się prace związane z budową drogi rowerowej wzdłuż ulicy Powsińskiej w Warszawie. Inwestycja Zarządu Dróg Miejskich obejmie również remont chodników oraz przebudowa sygnalizacji na kilku skrzyżowaniach.

Rozpoczęły się prace związane z budową drogi rowerowej wzdłuż ulicy Powsińskiej w Warszawie. Inwestycja Zarządu Dróg Miejskich obejmie również remont chodników oraz przebudowa sygnalizacji na kilku skrzyżowaniach.

Jak informuje ZDM zmiany odczują wszyscy uczestnicy ruchu. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Pierwsze roboty rozpoczęły się na ulicy Czerniakowskiej. Wykonawca – konsorcjum firm ADROG i EFEKT – przygotowuje teren pod budowę drogi dla rowerów oraz buduje tymczasowe przystanki autobusowe, na czas remontu stałych peronów.

Zmiany obejmą 2,5-kilometrowy odcinek ul. Czerniakowskiej i ul. Powsińskiej od Trasy Siekierkowskiej do ul. Nałęczowskiej. Na całej długości powstanie tu nowa droga dla rowerów (po zachodniej stronie jezdni, a pomiędzy Trasą Siekierkowską i ul. Gołkowską także po wschodniej stronie). Wzdłuż niej wyremontowane zostaną chodniki – zyskają nową nawierzchnię z płyt betonowych.

Przebudowa czeka 4 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na ul. Powsińskiej. Sygnalizacje przy ul. Idzikowskiego/Gołkowskiej, ul. św. Bonifacego, pętli Sadyba i ul. Nałęczowskiej/Augustówka zostaną zmodernizowane i przystosowanie do "zielonej fali". Dodatkowo, na skrzyżowaniu z ul. św. Bonifacego pojawi się nowe przejście dla pieszych (na północnym wlocie Powsińskiej). Powstanie też zupełnie nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Okrężną (przy Skwerze Ormiańskim). Dzięki niej kierowcy będą mogli bezpiecznie skręcić w lewo lub przejechać przez ul. Powsińską, zaś piesi zyskają nowe przejście naziemne przez tę ulicę. Sygnalizacja będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami.

Prace zaplanowane na ul. Powsińskiej to pierwszy etap. Zakończenie robót planowane jest w październiku. W przyszłym roku planowana jest ich kontynuacja na ul. Wiertniczej, do al. Wilanowskiej. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Powsińska
droga rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.