TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

200 km tras rowerowych na granicy polsko-słowackiej
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 17.05.2018 18:22:39
200 km tras rowerowych na granicy polsko-słowackiej

W Beskidzie Niskim, na pograniczu polsko-słowackim, powstała licząca 200 km tras rowerowych. Sfinansowane w 72 proc. ze środków unijnych przedsięwzięcie kosztowało ponad 138 tys. euro. Autorami i wykonawcami projektu są leśnicy z Polski i Słowacji.

W Beskidzie Niskim, na pograniczu polsko-słowackim, powstała licząca 200 km tras rowerowych. Sfinansowane w 72 proc. ze środków unijnych przedsięwzięcie kosztowało ponad 138 tys. euro. Autorami i wykonawcami projektu są leśnicy z Polski i Słowacji.

"Powstała transgraniczna sieć ścieżek rowerowych o różnych stopniach trudności. Trasy wykorzystują w zdecydowanej większości istniejące już drogi leśne, szlaki turystyczne i drogi publiczne. Zostały one przystosowane dla potrzeb rowerzystów" - powiedziała w czwartek Barbara Kułak z nadleśnictwa Rymanów (Podkarpackie).

W ramach projektu oznakowano też blisko 150 km ścieżek po stronie polskiej i ponad 50 km po słowackiej. Wzdłuż tras wybudowano także siedem wiat dla turystów. “Mają one pełnić nie tylko rolę schronów w razie niepogody, ale również służyć jako docelowe miejsce rodzinnych wycieczek rowerowych" - przypomniała Kułak.

Przy ścieżkach ustawione zostały tablice z informacjami o osobliwościach przyrodniczych i historii regionu.

Partnerami projektu byli nadleśnictwo Rymanów oraz Lasy Republiki Słowackiej. Przedsięwzięcie w 72 proc. dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Otwarcie tras rowerowych zaplanowano na najbliższy wtorek. Na trasy po obu stronach granicy wyruszy kilkudziesięciu rowerzystów.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Polska
Słowacja
trasa rowerowa
UE
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.