TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

3 miliony wypożyczeń Wrocławskiego Roweru Miejskiego
NEXTBIKE POLSKA - Opublikowano: 11.07.2017 18:57:36
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

W poniedziałek, 10 lipca, padła kolejna okrągła liczba w historii Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Odnotowaliśmy trzymilionowe udane wypożyczenie! Liczbę tę udało się osiągnąć w sześć lat od uruchomienia wrocławskiego systemu rowerów miejskich.

W poniedziałek, 10 lipca, padła kolejna okrągła liczba w historii Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Odnotowaliśmy trzymilionowe udane wypożyczenie! Liczbę tę udało się osiągnąć w sześć lat od uruchomienia wrocławskiego systemu rowerów miejskich.

"3 miliony wypożyczeń od 2011 roku i już ponad półtora miliona tylko od początku ubiegłego sezonu – to pokazuje, jak dobrą decyzją była ostatnia rozbudowa systemu" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – "Wrocławski Rower Miejski, choć to pierwszy system w Polsce, wciąż zyskuje nowych zwolenników. To przyjemność obserwować, jak na rowery przesiadają się kolejne pokolenia wrocławian."

Więcej razy Polacy skorzystali jak dotąd jedynie z warszawskiego Veturilo. Wrocławski Rower Miejski to pierwszy system rowerowy w Polsce, który wciąż – mimo rosnącej konkurencji ze strony innych miast – jest jednym z najbardziej popularnych. W systemie Wrocławskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się dotąd ponad 150 tysięcy użytkowników i wciąż przybywają nowe osoby.

Wrocławski Rower Miejski to 760 rowerów i 76 samoobsługowych stacji. Skorzystać z nich może każdy, kto zarejestruje się na stronie WroclawskiRower.pl i wpłaci 10 złotych opłaty inicjalnej. Pierwsze 20 minut wypożyczenia jest zawsze całkowicie bezpłatne, wypożyczenie do godziny kosztuje 2 zł, a każda kolejna godzina jest po 4 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Wrocławski Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.