TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

3 miliony wypożyczeń Wrocławskiego Roweru Miejskiego
NEXTBIKE POLSKA - Opublikowano: 11.07.2017 18:57:36
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

W poniedziałek, 10 lipca, padła kolejna okrągła liczba w historii Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Odnotowaliśmy trzymilionowe udane wypożyczenie! Liczbę tę udało się osiągnąć w sześć lat od uruchomienia wrocławskiego systemu rowerów miejskich.

"3 miliony wypożyczeń od 2011 roku i już ponad półtora miliona tylko od początku ubiegłego sezonu – to pokazuje, jak dobrą decyzją była ostatnia rozbudowa systemu" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – "Wrocławski Rower Miejski, choć to pierwszy system w Polsce, wciąż zyskuje nowych zwolenników. To przyjemność obserwować, jak na rowery przesiadają się kolejne pokolenia wrocławian."

Więcej razy Polacy skorzystali jak dotąd jedynie z warszawskiego Veturilo. Wrocławski Rower Miejski to pierwszy system rowerowy w Polsce, który wciąż – mimo rosnącej konkurencji ze strony innych miast – jest jednym z najbardziej popularnych. W systemie Wrocławskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się dotąd ponad 150 tysięcy użytkowników i wciąż przybywają nowe osoby.

Wrocławski Rower Miejski to 760 rowerów i 76 samoobsługowych stacji. Skorzystać z nich może każdy, kto zarejestruje się na stronie WroclawskiRower.pl i wpłaci 10 złotych opłaty inicjalnej. Pierwsze 20 minut wypożyczenia jest zawsze całkowicie bezpłatne, wypożyczenie do godziny kosztuje 2 zł, a każda kolejna godzina jest po 4 zł.Sprawdź też:
Wrocław
Wrocławski Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.