TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

3 mln euro na budowę trasy rowerowej na pograniczu Polski i Słowacji
MINISTERSTWO ROZWOJU - KOMUNIKAT - Opublikowano: 12.06.2017 18:28:52
3 mln euro na budowę trasy rowerowej na pograniczu Polski i Słowacji

7 czerwca br. wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podpisał umowę o dofinansowanie projektu Budowa transgranicznej słowacko-polskiej trasy turystycznej. Wartość dofinansowania projektu to ponad 3 mln euro.

7 czerwca br. wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podpisał umowę o dofinansowanie projektu Budowa transgranicznej słowacko-polskiej trasy turystycznej. Wartość dofinansowania projektu to ponad 3 mln euro. 

Partnerem wiodącym tego projektu jest Miasto Krásno nad Kysucou. Partnerami projektu są Gmina Rajcza, Gmina Milówka, Obec Oščadnica oraz Obec Dunajov. Zakończenie realizacji działań w projekcie zaplanowano na koniec 2018 roku.

Celem projektu jest stworzenie ponad 14 km trasy rowerowej biegnącej przez gminy Dunajov, Oščadnica, Rajcza. Na trasie powstaną różne elementy infrastruktury ruchu turystycznego, które będą informowały o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym regionu (tablice informacyjne) lub ułatwiały korzystanie z walorów tego dziedzictwa (wieże widokowe, parkingi itp.). Po wybudowaniu trasy zorganizowany zostanie Dzień Kolarstwa.

"Realizacja takich projektów przez partnerów z Polski i Słowacji przyczyni się do wzrostu atrakcyjności pogranicza. Programy Interreg są realną szansą na wprowadzenie pozytywnych zmian, z których skorzystać będzie mógł każdy mieszkaniec i turysta odwiedzający obszary przygraniczne" – powiedział wiceszef resortu rozwoju Adam Hamryszczak.

W Programie Interreg Polska-Słowacja trwa podpisywanie umów o dofinansowanie projektów w ramach następujących priorytetów: "Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza", "Rozwój edukacji transgranicznej i uczenia się przez całe życie" oraz "Zwiększanie dostępności transgranicznej obszaru pogranicza poprzez rozwój transportu multimodalnego". 

Dotychczas Instytucja Zarządzająca podpisała 15 z 19 umów na projekty z obszaru dziedzictwa kulturowego zatwierdzone w lutym br. Ostatnimi kontraktowanymi projektami z tego obszaru będą te złożone w formule "zaprojektuj i wybuduj", dla których trwa uzupełnianie niezbędnej dokumentacji. Równolegle odbywa się kontraktacja zatwierdzonych do dofinansowania w maju br. projektów z dziedziny edukacji (3 projekty) oraz transportu multimodalnego (1 projekt).

O środki na realizację kolejnych projektów będzie można aplikować we wrześniu i październiku 2017 r. Wtedy otwarty będzie nabór w ramach osi priorytetowej dot. dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Nabór na kolejne projekty z dziedziny transportu multimodalnego oraz transgraniczne projekty edukacyjne planowany jest na marzec – kwiecień 2018 r.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ministerstwo Rozwoju
trasa rowerowa
turystyka rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.