TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

36 stojaków rowerowych dla gdańskiej szkoły
INFOBIKE - Opublikowano: 14.03.2017 19:53:02 1 komentarz
Zdj. Urząd Miejski w Gdańsku

Nowe stojaki stanęły w ramach modernizacji ul. Grobla IV. Funkcjonalne stojaki z płaskownika stanęły przed szkołą podstawową nr 50.

Ulica zyskała nowy granitowy chodnik i jezdnię z kostki kamiennej. Pojawiły się także elementy małej architektury - stylizowane ławki, kosze na śmieci i właśnie stojaki z herbem Gdańska. Wzdłuż ulicy nasadzono też drzewa, a konkretnie graba pospolitego. Wymianę nawierzchni skoordynowano z robotami prowadzonymi przez Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną ? informuje Urząd Miejski w Gdańsku.

W ubiegłym roku przy gdańskich szkołach pojawiło się dwa tysiące dodatkowych stojaków. Teraz wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja w Gdańsku dysponują odpowiednią liczbą miejsc postojowych dla rowerów, zgodną z gdańskimi standardami technicznymi dla infrastruktury rowerowej. Przewidują one minimum trzy miejsca parkingowe dla rowerów na każdą z klas.Sprawdź też:
Gdańsk
stojaki rowerowe
  • orion – 17.03.2017

    Czekam na inicjatywy budowania parkingów rowerowych na osiedlach mieszkaniowych. Najlepiej zadaszone: tak aby można było zaparkować bezpiecznie rower wspomagany elektrycznie i zostawić go do następnego ranka bezpiecznie

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.