TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

43 tyś. uczniów w warszawskim Rowerowym Maju
INFOBIKE.PL, ZDM - Opublikowano: 12.06.2017 19:10:03
Zdj. ZDM Warszawa

Jak informuje warszawski ZDM ponad 43 tysiące uczniów z 1993 klas z 83 szkół wzięło udział w drugiej edycji Rowerowego Maja w Warszawie. Celem kampanii jest promocja ruchu, zrównoważonej mobilności i roweru jako środka transportu.

Jak informuje warszawski ZDM ponad 43 tysiące uczniów z 1993 klas z 83 szkół wzięło udział w drugiej edycji Rowerowego Maja w Warszawie. Celem kampanii jest promocja ruchu, zrównoważonej mobilności i roweru jako środka transportu.

W całej kampanii aktywnie wzięło udział 43 tysiące dzieci, które przez cały miesiąc do szkoły dojechały łącznie 838 872 razy. Frekwencja rowerowa w skali całej Warszawy wyniosła 46,66%, co oznacza, że blisko połowa wszystkich podróży do szkoły odbyła się w sposób aktywny. 34 744 uczniów minimum raz przyjechało do szkoły na rowerze, hulajnodze czy rolkach, co stanowi 78,46% wszystkich uczniów ze szkół, które wzięły udział w kampanii. Niesamowite jest to, że aż 2489 dzieci przyjechało w ten sposób każdego dnia szkolnego, a aż 271 klas wykazało się 100% aktywnością w całym maju!

Najlepszą szkołą w Warszawie okazała się Szkoła Podstawowa nr 352 z Bielan, gdzie było 94,77% aktywnych uczniów. Najważniejsza w ogólnej klasyfikacji frekwencja wyniosła 70,45%. Drugie miejsce, z 93,30% aktywnych uczniów, zajęła Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny. Frekwencja wyniosła tam niewiele mniej od pierwszego miejsca, bo 70,04%. Co ciekawe, jest to również szkoła z Bielan. Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego, z 92,50% aktywnych uczestników i frekwencją wynoszącą 68,23%. Nagrody dla trzech najlepszych szkół to do wyboru: zestaw rowerów, wiata rowerowa lub mobilne miasteczko ruchu drogowego. Najlepsza klasa z każdej szkoły dostanie nagrodę ufundowaną przez jednego z partnerów kampanii. Dodatkowo uczniowie otrzymają ufundowane przez m.st. Warszawa nagrody indywidualne, zależne od ich "rowerowej" frekwencji w maju.

Przez cały maj dzieci za każdy aktywny dojazd do szkoły otrzymywały naklejkę. Do aktywnego sposobu dotarcia zaliczany był przejazd rowerem, hulajnogą lub deskorolką. Przed rozpoczęciem kampanii, już od końca marca, trwały warsztaty w każdej ze szkół, przygotowujące dzieci do bezpiecznego udziału w akcji. W każdej szkole za prawidłowość wprowadzanych danych z przejazdów odpowiadał koordynator Rowerowego Maja, który pilnował "obecności" w specjalnym dzienniku. O wygranej szkoły decydowała frekwencja rowerowa, czyli odsetek uczniów (również nauczycieli i pracowników szkoły), którzy w maju docierali do szkoły w sposób aktywny, względem wszystkich uczniów w szkole.

Patronat honorowy nad warszawską edycją Rowerowego Maja sprawuje Ambasada Holandii. Partnerami kampanii są: Aktywny Smyk, Kino Atlantic, Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia, Creatorus, Decathlon, Fun Climb, Hulakula, Kino w trampkach, LangTeam, Fundacja Legii, Warszawska Masa Krytyczna, Niewidzialna Wystawa, Polskie Radio RDC, Sante, Teatr Guliwer, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Warszawski Klub Kolarski.

Pomysłodawcą kampanii Rowerowy Maj jest Miasto Gdańsk, gdzie uczniowie dojeżdżali do szkoły na kółkach po raz czwarty.

Podium Rowerowego Maja:

1. Bielany - SP 352, kl. 4C

2. Bielany - SP 209, kl. 4B

3. Włochy - SP 66, kl. 2B

Pełne wyniki znajdują się tutaj.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZDM
Rowerowy Maj
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.