TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

63 tys. przejazdów Olsztyńskiego Roweru Miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.12.2018 15:39:04
63 tys. przejazdów Olsztyńskiego Roweru Miejskiego

Pilotażowy sezon Olsztyńskiego Roweru Miejskiego okazał się sukcesem. Miasto planuje wznowić działania wypożyczalni na wiosnę przyszłego roku.

Pilotażowy sezon Olsztyńskiego Roweru Miejskiego okazał się sukcesem. Miasto planuje wznowić działania wypożyczalni na wiosnę przyszłego roku.

Olsztyński Rower Miejski zaczął działać 28 lipca. W ciągu czterech miesięcy z wypożyczalni korzystano 63 tys. razy, co przełożyło się na przejechanie rowerami 201,6 tys. km. W systemie zarejestrowało się ponad 10 tys. użytkowników. Olsztyńska wypożyczalnia składała się początkowo ze 110 rowerów i 10 stacji. System rozbudował się o sześć stacji i 30 rowerów dzięki włączeniu się do niego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

- Nie mam wątpliwości, że rower miejski zyskał wielu zwolenników. Zanim zdecydowaliśmy się na uruchomienie pilotażu, wiedzieliśmy, że jest spore zainteresowanie taka usługą. Łatwość w korzystaniu i nowoczesne rozwiązania zaoferowane przez firmę, która dostarczyła nam system, na pewno sprawiły, że rower przekonał także wielu niezdecydowanych albo wątpiących w jego sens - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Jak informuje Urząd Miasta w Olsztynie najwięcej przejazdów - ponad 6,1 tys. - odnotowano w tygodniu między 13 a 19 sierpnia. Rekordowa długość przejazdów została odnotowana w pierwszym tygodniu września - 22,1 tys. km. Natomiast najwięcej użytkowników - ponad 1,6 tys. - zarejestrowało się w drugim tygodniu działalności ORM (20 lipca-5 sierpnia).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Olsztyński Rower Miejski
Orange
Roovee
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.