TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

76. stacja katowickiego City by bike
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 05.07.2019 17:31:33
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Wypożyczalnia rowerów miejskich w Katowicach powiększyła się o stację sponsorską. Tym samym system składa się z 76 stacji i 632 rowerów. Nowa stacja nosi nazwę "Libero Katowice".

Wypożyczalnia rowerów miejskich w Katowicach powiększyła się o stację sponsorską. Tym samym system składa się z 76 stacji i 632 rowerów. Nowa stacja nosi nazwę "Libero Katowice".

Libero Katowice działa od 1 lipca. Jej sponsorem jest katowicki kompleks handlowy Libero Katowice. Stacja stanęła u zbiegu ulic Kościuszki i Kolejowej.

15. stacja sponsorska

"Libero Katowice" to 76. stacja City by bike, a równocześnie 15. punkt wypożyczeń, który powstaje dzięki wsparciu sponsorów, chcących dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju katowickiego systemu rowerów publicznych. To oznacza, że 20% wszystkich lokalizacji w Katowicach powstało za sprawą zaangażowania i pomocy biznesu. Razem ze stacją "Libero Katowice" do systemu City by bike zostało włączonych 8 nowych rowerów. W związku z tym, od tej pory katowicki rower miejski składa się z 76 stacji i 632 jednośladów – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska.

– Cieszymy się, że nasi klienci i mieszkańcy okolicy mogą korzystać z punktu wypożyczeń zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie naszego centrum. Coraz więcej Katowiczan przesiada się na dwa kółka, korzystając z systemu katowickiej sieci rowerowej. Teraz będą mogli dotrzeć i wypożyczyć pojazdy również w Libero –mówi Iwo Knopik, Marketing Manager Libero Katowice.

City by bike w tym roku wystartował z początkiem kwietnia. Od tego czasu odnotowano 102 900 wynajmów, a grono rowerzystów powiększyło się o 11 500 osób. W sumie, od 2015 roku, wypożyczeń w stolicy aglomeracji śląskiej było 461 500, a rejestracji – 53 700.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
rower miejski
Nextbike