TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

83 tyś. użytkowników Poznańskiego Roweru Miejskiego
PAP - Opublikowano: 29.06.2017 19:25:42
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Z Poznańskiego Roweru Miejskiego korzysta już ponad 83 tys. osób – wynika z danych operatora systemu PRM Nextbike Polska. Każdy z poznańskich jednośladów został wypożyczony w tym roku już średnio 519 razy.

Z Poznańskiego Roweru Miejskiego korzysta już ponad 83 tys. osób – wynika z danych operatora systemu PRM Nextbike Polska. Każdy z poznańskich jednośladów został wypożyczony w tym roku już średnio 519 razy.

Prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz w przesłanym PAP komunikacie zaznaczył, że "te liczby naprawdę robią wrażenie". "Pół miliona wypożyczeń w niecałe cztery miesiące, podczas gdy przez cały zeszły sezon było ich 388 tysięcy. To największa w tym roku dynamika wzrostu w całej Polsce" – dodał.

Podkreślił także, że w ciągu ostatniego roku system Poznańskiego Roweru Miejskiego "powiększył się ponad dwukrotnie - z 443 do 963 rowerów, a jego popularność wzrosła czterokrotnie". "To tendencja, którą obserwujemy w całej Polsce. Każde powiększenie systemu roweru miejskiego skutkuje kilkukrotnie większym wzrostem jego popularności" – ocenił.

Od początku sezonu każdy z rowerów był wypożyczany średnio ponad 519 razy. Poznaniacy mieli do dyspozycji 88 stacji i 923 rowery. W tym miesiącu dodatkowo do systemu wprowadzono 40 dodatkowych rowerów. Cały system zyskał natomiast ponad 25. tys. nowych użytkowników.

Zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Daniel Wawrzyniak podkreślił z kolei, że coraz większa popularność roweru miejskiego jest sygnałem, że "rozwijając system PRM zmierzamy w kierunku, jakiego oczekują od nas mieszkańcy".

Jak wskazują operatorzy PRM, maj był najbardziej rekordowym pod względem liczby wypożyczeń – odnotowano ich niemal 160 tys.

Poznański Rower Miejski w stolicy Wielkopolski działa od kwietnia 2012 r. Łączna liczba wypożyczeń w latach 2012-2016 wyniosła 671 tysięcy. Jak zapowiadają operatorzy, w przyszłym roku sieć ma być ponownie rozbudowana i poznaniacy będą mogli korzystać ze 108 stacji na terenie miasta. (PAP)

ajw/ malk/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Poznański Rower Miejski
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.