TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Akt oskarżenia wobec sprawców napaści na rowerzystę
PAP - Opublikowano: 06.06.2018 20:03:10
Akt oskarżenia wobec sprawców napaści na rowerzystę

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi G. i Tomaszowi Sz. którym zarzuca się napaść na rowerzyście - poinformował rzecznik prokuratury okręgowej w Opolu Stanisław Bar.

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi G. i Tomaszowi Sz. którym zarzuca się napaść na rowerzyście - poinformował rzecznik prokuratury okręgowej w Opolu Stanisław Bar.

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło w połowie lutego 2018 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Dwaj oskarżeni mieli zaczepić w okolicy dworca kolejowego przygodnego rowerzystę prosząc go o papierosy. Następnie, pod pretekstem poczęstunku alkoholem, zwabili go w okolice ulicy Tartacznej.

"Tam Tomasz Sz. zaatakował mężczyznę uderzając go butelką w głowę. Następnie, gdy pokrzywdzony upadł, wspólnie z Michałem G. zadawali mu ciosy rękami i kopali po całym ciele. Nadto Michał G. uderzył kilkukrotnie pokrzywdzonego wyrwaną z pobliskiego krzewu gałęzią. Podczas zdarzenia napastnicy dokonali zaboru m.in. zegarka, rękawic rowerowych i lampek rowerowych o łącznej wartości ponad 120 zł. Ich łupem padł także dowód osobisty pokrzywdzonego" - relacjonuje prokurator Bar.

Wobec oskarżonych, na wniosek prokuratury rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Sprawcom rozboju grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolości. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kędzierzyn-Koźle
napaść
policja
  • Sebbastian Pioro – 06.06.2018

    Zastanawiam sie dlaczego wogóle ich zatrzymano... Ostatnio po wyroku, który dostal rowerzysta po tym jak smiertelnie pobil pieszego na chodniku - tu sie nic przeciez nie stało... Za zabicie pieszego rowerzysta dostal rok więzienia w zawieszeniu... Wiec tu jaki będzie wyrok ??? 2 kg cukierków ??? http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/rowerzysta-ktory-w-szczecinie-uderzyl-smiertelnie-pieszego-uslyszal-wyrok,13174691/

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.