TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bezpieczny weekend – akcja dla kierowców, pieszych i rowerzystów
MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA - Opublikowano: 12.06.2017 18:15:16
Bezpieczny weekend – akcja dla kierowców, pieszych i rowerzystów

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa - Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Polskie Radio S.A. rozpoczynają współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa - Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Polskie Radio S.A. rozpoczynają współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W ramach wspólnych działań od 9 czerwca do 29 października 2017 r. Program 1 Polskiego Radia będzie emitował audycje poświęcone promocji bezpieczeństwa na drogach wśród wszystkich uczestników ruchu: kierowców, pieszych, rowerzystów, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

- Bezpieczeństwo na drogach jest naszym priorytetem. Misja mediów publicznych to także edukacja i podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego. Każde działanie, które może przyczynić się do poprawy brd, jest niezwykle cenne. Współpraca z Polskim Radiem pozwoli na to, aby ten temat częściej pojawiał się w debacie publicznej - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Minister Adamczyk weźmie udział w programie inaugurującym cykl, który odbędzie się dziś o godz. 17.15.

Audycje będą emitowane w piątki w godz. 17:15 - 17:30 oraz w niedziele w godz. 16:30 - 16:50. Czas emisji został dobrany tak, aby w okresie wzmożonego ruchu związanego np. z powrotami z pracy do domu, czy weekendowymi wyjazdami, można było na bieżąco reagować na sytuację na drogach i przestrzegać uczestników ruchu drogowego przed występującymi zagrożeniami.

Do udziału w audycjach będą zapraszani dziennikarze motoryzacyjni oraz eksperci z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego (m.in. członkowie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przedstawiciele Wojewódzkich Rad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policji, naukowcy). Wszystkie programy będą miały formułę otwartej debaty. Oznacza to, że również słuchacze będą mieli możliwość zadawania pytań  i wskazywania zagadnień z obszaru brd, o których warto porozmawiać.

Problematyka omawianych tematów będzie skupiać się przede wszystkim na działaniach podejmowanych w celu zmniejszenia liczby wypadków na polskich drogach. Goście audycji będą rozmawiali o tym, na co należy zwracać uwagę na drodze, jak poprawnie poruszać się po drogach, jak zachowywać się podczas zdarzenia drogowego, o problemie nadmiernej prędkości, nieudzielaniu pierwszeństwa przejazdu, wypadkach z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, nieprawidłowym wyprzedzaniu, znaczeniu znaków drogowych i wielu innych interesujących zagadnieniach.

Poruszona zostanie także tematyka planowania podróży w okresach wzmożonego ruchu na drogach – w czasie długich weekendów czy wyjazdów na letni wypoczynek. Po wakacjach skupimy się na okresie jesienno-zimowym, w tym np. na zmianach w pogodzie (szybciej zapadającym zmierzchu, opadach deszczu, itp.), jako okresie najbardziej niebezpiecznym dla pieszych. Słuchacze otrzymają m.in. wskazówki, co robić, żeby być lepiej widocznym (temat odblasków).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Bezpieczny weekend
Polskie Radio
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.