TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białostocki BiKeR z rekordem wypożyczeń
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 08.08.2018 18:39:19
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

470 tys. wypożyczeń w białostockim BiKeRze od początku roku to blisko tyle ile w w całym poprzednim roku. Statystyki Białostockiej Komunikacji Rowerowej są coraz lepsze.

470 tys. wypożyczeń w białostockim BiKeRze od początku roku to blisko tyle ile w w całym poprzednim roku. Statystyki Białostockiej Komunikacji Rowerowej są coraz lepsze.

BiKeR, czyli Białostocka Komunikacja Rowerowa, składa się z 57 stacji i 599 rowerów. Wypożyczalnia rowerów w stolicy województwa podlaskiego cieszy się coraz większą popularnością.

Wiele wskazuje na to, że ubiegłoroczny rekord – 577 tysięcy wypożyczeń w sezonie – zostanie w tym roku pobity. Do systemu wciąż dołączają nowe osoby – tylko w tym roku w systemie zarejestrowało się ponad 14 tysięcy nowych użytkowników, a ich łączna liczba przekracza 72 tysiące – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska.

Rekordowy maj

Wg statystyk najwięcej wypożyczeń dokonano w maju. W ciągu 31 dni rowery wypożyczano ponad 142 tys. razy. Czwartek, 10 maja, był najlepszy w historii BiKeRa – 5935 wypożyczeń.

Najpopularniejsze stacje

Piłsudskiego/Sienkiewicza, Rynek Kościuszki i Zwierzyniecka/Świerkowa – z tych stacji mieszkańcy Białegostoku korzystają najczęściej. Z kolei najpopularniejsze trasy to ze stacji Mickiewicza-Podleśna do stacji Zwierzyniecka/Świerkowa i z powrotem oraz ze stacji Kaczorowskiego/Wyszyńskiego do Boh. Monte Cassino/Wyszyńskiego. Średni czas wypożyczenia roweru to w tym roku: 15 minut i 8 sekund.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
BiKeR
Białostocka Komunikacja Rowerowa
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.