TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białystok powołał pełnomocnika rowerowego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 03.10.2019 18:36:38
Zdj. UM Białystok

Białystok dołączył do miast posiadających pełnomocnika rowerowego. Od 3 października taką funkcję pełni Łukasz Wróbel. Rolą pełnomocnika będzie koordynacja wszystkich działań związana z rozwojem komunikacji rowerowej w Białystoku.

Białystok dołączył do miast posiadających pełnomocnika rowerowego. Od 3 października taką funkcję pełni Łukasz Wróbel. Rolą pełnomocnika będzie koordynacja wszystkich działań związana z rozwojem komunikacji rowerowej w Białystoku.

Pracownik Zarządu Dróg Miejskich

Funkcję pełnomocnika ds. Infrastruktury rowerowej od czartaku, 3 października, pełni Łukasz Wróbel, pracownik Zarządu Dróg Miejskich w białostockim Urzędzie Miejskim. Będzie koordynował wszystkimi działaniami związanymi z rozwojem komunikacji rowerowej w Białymstoku.

W Białymstoku znajduje się obecnie ponad 140 kilometrów dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych oraz 660 stojaków. Zależy nam na tym, aby rowerzyści mieli jak najlepsze warunki do poruszania się po mieście i czuli się bezpiecznie. To będzie należało do głównych zadań pełnomocnika do spraw infrastruktury rowerowej– powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Zadania pełnomocnika

Wg informacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, do jego zadań będzie należało m.in. opracowywanie wytycznych i zasad projektowania, wykonania i użytkowania infrastruktury rowerowej, kontrola znaków drogowych oraz opracowywanie zmian w oznakowaniu w odpowiedzi na zgłaszane wnioski. Pełnomocnik będzie również opiniował dokumentację i projekty inwestycji drogowych. Będzie też pracował nad poprawą organizacji ruchu rowerowego i jego bezpieczeństwa. Co roku, do 15 stycznia, pełnomocnik będzie przekazywał prezydentowi miasta kompleksowe informacje o wynikach swojej działalności w poprzednim roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
pełnomocnik rowerowy
oficer rowerowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.