TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białystok z umową na miejskie rowery. Z NextBike
InfoBike.pl - Opublikowano: 08.05.2020 13:30:29
Białystok z umową na miejskie rowery. Z NextBike

Umowa została podpisana! Białystok ponownie z rowerem miejskim.

8 maja ogłoszono podpisanie umowy na dostawę, uruchomienie oraz zarządzanie systemem BiKeR – Białostocka Komunikacja Rowerowa.

Zwycięzca przetargu, firma Nextbike Polska, zainauguruje wypożyczalnie w lipcu.

7 miesięcy przerwy

Rower publiczny w Białymstoku zostanie uruchomiony po siedmiu miesiącach przerwy. Miasto podpisało umowę ze zwycięzcą przetargu, którym ponownie okazała się firma Nextbike Polska. Dzięki temu, w pierwszych dniach lipca, rowery mogą powrócić na ulice stolicy Podlasia.

Umowa obejmuje zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację Systemu składającego się z 54 stacji rowerowych 540 rowerów standardowych, w tym 50 rowerów standardowych wyposażonych w foteliki dla dzieci, 12 rowerów typu tandem, 23 rowery dziecięce.

Uruchomienie Systemu nastąpi w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy z tym zastrzeżeniem, że przewidziano szczegółowe postanowienia dot. możliwości przesunięcia terminu uruchomienia Systemu w przypadku obowiązywania zakazu korzystania z rowerów miejskich. Umowa obowiązywać będzie do dnia 30 listopada 2022 roku.

System BiKeR składający się z 30 stacji i 300 rowerów został uruchomiony 31 maja 2014 r. W kolejnych sezonach został rozbudowany o nowe miejsca wypożyczeń, a pula pojazdów powiększała się o kojenie jednoślady. W 2019 roku użytkownicy mieli do dyspozycji już 650 rowerów w tym standardowe, tandemy i rowery dziecięce, które można było wynajmować na 64 stacjach. Od maja 2014 r. do listopada 2019 r., 92 tysiące osób dokonało ponad 3 milionów wynajmów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
rower miejski
NextBike
Białystok