TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bielsko-Biała. BBbike na zimowej przerwie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.11.2019 16:58:30
Zdj. UM Bielsko-Biała

BBbike, czyli wypożyczalnia rowerów miejskich w Bielsku-Białej, zakończył sezon. Przez siedem miesięcy z wypożyczalni skorzystano blisko 40 tys. razy.

BBbike, czyli wypożyczalnia rowerów miejskich w Bielsku-Białej, zakończył sezon. Przez siedem miesięcy z wypożyczalni skorzystano blisko 40 tys. razy.

Siedem miesięcy sezonu

Sezon 2019 Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerów w Bielsku-Białej rozpoczął się 1 kwietnia, a zakończył 30 października. Przez siedem miesięcy rowery BBbike były wypożyczane blisko 40 tys. razy. Przez ten czas w systemie zarejestrowało się niecałe 4,2 tys. osób.

Rowery BBbike były wypożyczane średnio 5,7 tys. razy na miesiąc. Najwięcej wypożyczeń odnotowano w czerwcu (ponad osiem tysięcy), a najmniej w październiku (2827). Za wyjątkiem maja, września i października w każdym miesiącu roweru wypożyczano ponad sześć tysięcy razy.

Najlepiej z górki

Wg informacji przekazanych przez Urząd Miejski w Bielsku-Białek, stacje umiejscowione na wzniesieniach okazały się popularne jako miejsca wypożyczeń. Dane pokazują również, jak znacząco na liczbę wypożyczeń wpłynęła rozbudowa systemu o dodatkowe stacje – w ostatnim sezonie funkcjonowania poprzedniego systemu, tj. w 2017 roku, liczba wypożyczeń wyniosła 13,5 tys. – w tym sezonie zanotowaliśmy zatem trzykrotny wzrost w popularności wypożyczalni.

Najpopularniejsze stacje i trasy

Najchętniej korzystano ze stacji przy ul. Gen. Bora-Komorowskiego (Gemini), Zwardońska - Lotnisko; plac Mickiewicza; Cygański Las i Pl. Ratuszowy w zakresie wypożyczeń. Na każdej z tych stacji zarejestrowano około 3 tys. wypożyczeń;

Rowery najczęściej oddawano na stacjach: plac Mickiewicza, ul. Gen. Bora-Komorowskiego (Gemini), pl. Ratuszowy, Zwardońska-Lotnisko i Cygański Las. Na każdej z nich rowery oddawano około 3,5 tys. razy. to najpopularniejsze stacje zwrotów – około 3,5 tys. zwrotów na każdej z nich.

Najpopularniejszymi trasami okazały się: Zwardońska – Lotnisko - Zwardońska Lotnisko (1500 przejazdów), Cygański Las – Bora-Komorowskiego (700 przejazdów) oraz Bora-Komorowskiego - Cygański Las (600 przejazdów).

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bielsko-Biała
rower miejski
BBbike