TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bieszczady. Blisko 50 tys. turystów skorzystało z drezyn rowerowych
PAP/INFOBIKE - Opublikowano: 04.09.2019 19:50:04
Zdj. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Bieszczadzkie drezyny cieszą się dużym zainteresowaniem. Od kwietnia skorzystało z nich blisko 50 tys. osób.

Bieszczadzkie drezyny cieszą się dużym zainteresowaniem. Od kwietnia skorzystało z nich blisko 50 tys. osób.

Na drezynie w Bieszczady

Blisko 50 tys. osób od kwietnia zwiedzało Bieszczady, korzystając z drezynrowerowych. "W tym roku sezon potrwa przynajmniej do końca października" - powiedział w środę PAP inicjator projektu Bieszczadzkie DrezynyRowerowe Janusz Demkowicz. Zaznaczył, że "w poprzednich latach drezynyrowerowe przewoziły średnio 60-65 tys. osób".

50 tys. osób na 50 drezynach

"Szacujemy, że w tym sezonie będzie podobnie; z naszych drezyn może skorzystać ok. 60 tys. turystów" – zauważył Demkowicz. Od pięciu lat w Bieszczadach - na wyłączonej z eksploatacji linii kolejowej - kursują drezynyrowerowe. Linia kolejowa, po której jeżdżą, powstała w 1872 r.

Demkowicz dodał, że "turyści mają do dyspozycji 50 drezyn". "Można je wypożyczyć na stacjach kolejowych w Uhercach Mineralnych i Ustrzykach Dolnych" – wyjaśnił. Ze stacji w Uhercach drezyny kursują do Łukawicy i Jankowiec. Natomiast z Ustrzyk Dolnych jeżdżą do Krościenka. Podróże trwają od jednej godziny do 2,5 godz. Drezynarowerowa jest lekką, czteroosobową konstrukcją. Porusza się dzięki sile mięśni dwóch uczestników podróży. Najkrótsza trasa ma nieco ponad osiem kilometrów; najdłuższa liczy 18 km.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bieszczady
drezyny
  • Łukasz Kacprzak – 04.09.2019

    Polecam ;)

  • Paul Rogulski – 04.09.2019

    Sam byłem, zmęczony co nie miara, ale warto bo zabawa przednia :)

  • Irek Zbirek – 05.09.2019

    Ciekawa atrakcja, ale do stolicy Bieszczad, Ustrzyk dolnych powinien jechać pociąg intercity

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.