TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bike S z wynikami za kwiecień: 72 tysiące wypożyczeń
InfoBike.pl - Opublikowano: 10.05.2018 13:00:41
Bike S z wynikami za kwiecień: 72 tysiące wypożyczeń

72 tysiące wypożyczeń to nowy kwietniowy rekord w historii szczecińskiego roweru miejskiego.

72 tysiące wypożyczeń to nowy kwietniowy rekord w historii szczecińskiego roweru miejskiego - Bike S.

Poprzedni najlepszy kwiecień był w roku 2015 (68,2 tys. wypożyczeń). W kwietniu 2016 mieliśmy 61 tys., a w 2017 51,5 tys. Zatem trend spadkowy został przełamany. To dobra wiadomość na tle marca, który z powodu mrozów i problemów technicznych z zamkami zakończył się wynikiem 22,9 tys. wypożyczeń.

Najlepsze stacje w kwietniu

Kwietniowy ranking popularności wygrała stacja Jasne Błonia – Piotra Skargi, która od początku Bike_S plasuje się w czołówce. Obecność pozostałych stacji w pierwszej dziesiątce też nie zaskakuje.

Gorzej niż w dwóch poprzednich sezonach wypadła natomiast najwydajniejsza na Prawobrzeżu stacja Iwaszkiewicza - Andrzejewskiego. W ubiegłym roku właśnie ta stacja była najlepsza w całym sezonie po obu stronach Odry.

W kwietniowym rankingu zajmuje "zaledwie" ósme miejsce. Być może chodzi o "efekt nowości" Bike_S na Prawobrzeżu. Część użytkowników po wypróbowaniu Bike_S wróciła do tradycyjnych form komunikacji. Świadczy o tym stosunek liczby wypożyczeń na Lewo- i Prawobrzeżu.

W całym ubiegłym sezonie wyniósł on 2 do 1. W kwietniu (prawie) 3 do 1. Średnia wypożyczeń z jednej stacji na Prawobrzeżu w kwietniu to 663, na Lewobrzeżu 906. W ubiegłym sezonie w obu częściach Szczecina średnia była taka sama.

Pamiętajmy jednak, że ubiegłoroczne wyniki Prawobrzeża, biorąc pod uwagę, potencjał tej części miasta, miały wymiar absolutnie sensacyjny. Wygląda na to, że sytuacja się normalizuje. Czy to jest trwały trend, przekonamy się w następnych miesiącach.

W maju 2 miliony?

Bike_S wyjechał na ulice Szczecina w sierpniu 2014 roku. Od tego czasu do końca kwietnia 2018 licznik wypożyczeń pokazał 1 935 058. Jest duża szansa, że w maju Bike_S przekroczy dwa miliony.

Bike_S, bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, działa 24 godziny na dobę od 1 marca do 30 listopada. System powstał w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze rowery miejskie wyjechały na ulice Szczecina 21 sierpnia 2014 roku. Stacje są rozmieszczone co kilkaset metrów w śródmieściu Szczecina jak również na Prawobrzeżu. Obecnie Bike_S składa się z 87 stacji (58 Lewobrzeże, 29 Prawobrzeże) i ok. 700 rowerów. Liczba osób zarejestrowanych w Bike_S wynosi aktualnie 46 tys.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Bike S
Bike U
  • Antek Stefański – 10.05.2018

    Jestem ze Szczecina i korzystam z rowerów miejskich - najlepsze i najwygodniejsze są rowery z Nextbike

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.