TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

BiKeRem do Supraśla. Umowa z NextBike
InfoBike.pl - Opublikowano: 19.07.2019 15:30:10
BiKeRem do Supraśla. Z NextBike

Wkrótce mieszkańcy Białegostoku i Supraśla będą mogli odwiedzać swoje miejscowości na rowerach sieci BiKeR.

Wkrótce mieszkańcy Białegostoku i Supraśla będą mogli odwiedzać swoje miejscowości na rowerach sieci BiKeR. Firma Nextbike podpisała z gminą Supraśl umowę na uruchomienie dwóch stacji systemu rowerowego Supraskiego Roweru Uzdrowiskowego kompatybilnego z Białostocką Komunikacją Rowerową.

Stacje SRU mają być zlokalizowane na rynku w Supraślu oraz przy szkole w Sobolewie. Do dyspozycji będzie na tych stacjach 12 rowerów. Miasto Białystok wyraziło zgodę na włączenie stacji i rowerów SRU do BiKeRa oraz zatwierdziło zmiany w regulaminie BiKeRa rozszerzające możliwość podróżowania białostockimi rowerami – poza Białymstokiem, gminami Choroszcz i Juchnowiec Kościelny – również po terenie gminy Supraśl. Warunki wypożyczania rowerów nie ulegną zmianie.

-"Podróżowanie ścieżką rowerową z Białegostoku do Supraśla to atrakcyjna forma aktywnego spędzania czasu – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Sądzę, że teraz amatorów takich przejażdżek będzie jeszcze więcej, także wśród turystów.

Białystok i Supraśl dzieli dystans ok. 16 km. To droga możliwa do pokonania przez większość rowerzystów korzystających z BiKeRów, w tym również dzieci. Przez najbliższe miesiące będzie można więc sprawdzić, jak rowery miejskie sprawdzą się na dłuższej trasie, jako rowery turystyczne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Białystok
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.