TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Blue VELO – 1000 km trasa rowerowa
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 23.04.2018 11:19:26
Blue VELO – 1000 km trasa rowerowa

Blue VELO - Odrzańska Trasa Rowerowa, blisko 1000 km szlak biegnący przez Polskę, to zadanie jaki stawia przed sobą pięć samorządów z Polski Zachodniej. Podczas Rowerowego Forum Metropolitalnego we Wrocławiu przedstawiciele zaangażowanych regionów podpisali porozumienie w tej sprawie.

Blue VELO - Odrzańska Trasa Rowerowa, blisko 1000 km szlak biegnący przez Polskę, to zadanie jaki stawia przed sobą pięć samorządów z Polski Zachodniej. Podczas Rowerowego Forum Metropolitalnego we Wrocławiu przedstawiciele zaangażowanych regionów podpisali porozumienie w tej sprawie.

"Porozumienie o współpracy na rzecz realizacji promocji i utrzymania trasy Blue Velo" to tytuł listu intencyjnego, który został podpisany we Wrocławiu 20 kwietnia. Kolejnym krokiem jest stworzenie przez samorządy województw Grupy Roboczej, w ramach której będą konsultowane plany i projekty oraz wymieniane informacje swoich działaniach związanych z realizacją i promocją Blue Velo.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego projekt "Blue Velo – Odrzańska Trasa Rowerowa" ma na celu stworzenie długodystansowej trasy rowerowej biegnącej przez pięć regionów Polski Zachodnie. Szlak ma być zintegrowany z trasami niemieckimi oraz siecią EuroVelo. Co ciekawe wszystkie województwa zgodziły się, że Blue Velo powinna być oznakowana numerem 3. Stosowanie tego numeru do oznaczania nowobudowanych odcinków zainicjowało Pomorze Zachodnie.

- Gdy zdecydowaliśmy się kilka lat temu na stworzenie Sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego, jednym z naszych priorytetów było zbudowanie szlaku korytarza Odry. Jego potencjał turystyczny jest przeogromny, ale by został w pełni wykorzystany, musi umożliwiać podróż od morza, aż po góry. Cieszymy się, że dołączają do nas kolejne regiony. Jako samorządowcy widzimy ten niesamowity potencjał, który musimy wykorzystać. – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Chcemy by "Odrzański szlak" stał się flagowym produktem turystyki rowerowej. Musimy współpracować by zapewnić wysoką jakość zastosowanych na trasie rozwiązań. Budujemy też dobry klimat, bo to tak naprawdę sprawia, że obok szlaku pojawiają się usługi i infrastruktura towarzysząca. – wyjaśnia wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Całkowita długość trasy na Pomorzu Zachodnim wynosić będzie ok. 275 km. Obecnie Województwo Zachodniopomorskie prowadzi intensywne prace budowlane na ok. 88 kilometrach tej trasy. Budowane są malownicze odcinki wzdłuż na wałach Zalewu Szczecińskiego i Jeziora Dąbie. Powstaje także odcinek od Gryfina do Trzcińska-Zdrój oraz od Dargomyśla do Chwarszczan. Kolejne odcinki są projektowane. Pomorze Zachodnie będzie pierwszym województwem gdzie trasa powstanie. Planuje się, że w regionie na 38% długości tej trasy powstaną nowe drogi rowerowe, pozostałe odcinki poprowadzą po istniejących drogach rowerowych, drogach leśnych i mało uczęszczanych drogach lokalnych – informuje oficjalny serwis internetowy Pomorza Zachodniego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Blue Velo
Odrzańska Trasa Rowerowa
szlak rowerowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.