TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budowa 3,7 km Wiślanej Trasy Rowerowej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.05.2019 23:13:24
Budowa 3,7 km Wiślanej Trasy Rowerowej

W tym roku zostanie wybudowany odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej o długości 3,7 km. Realizacja inwestycji wyniesie ponad 6 mln zł.

W tym roku zostanie wybudowany odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej o długości 3,7 km. Realizacja inwestycji wyniesie ponad 6 mln zł.

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie rozstrzygnął przetarg na realizację II etapu Wiślanej Trasy Rowerowej. Do przetargu stanęły dwie firmy: Eurovia S.A. z Kobierzyc oraz B&W z Pruszcza Gd. Budową WTR zajmie się Eurovia, która wyceniła prace na ponad 6 mln zł.

II etap inwestycji obejmie:

- odcinek od ul. Czatkowskiej (na wysokości skrzyżowania z drogą dojazdową do ZUK) do mostku przy ul. Łąkowej,

- odcinek biegnący wałami przeciwpowodziowymi (od skrzyżowania z ul. Robotniczą i dalej w kierunku granicy z gminą wiejską),

- odcinek od skrzyżowania ul. Partyzantów i Pionierów przez ul. Portowców do skrzyżowania z ul. Robotniczą,

- ul. Nadbrzeżna (od skrzyżowania z ul. Ceglarską do mostku na Strudze Subkowskiej).

Inwestycja zakłada powstanie trzech miejsc postojowych: na bulwarze, przy pomoście cumowniczym (wioślarskim) oraz przy Strudze Subkowskiej. Na trasie ma stanąć dwa stojaki rowerowe i dwie tablice informacyjne.

Inwestycja realizowana jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego Województwa Pomorskiego "Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowych R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9". Trasa docelowo będzie częścią międzynarodowej sieci szlaków rowerowych Euro Velo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tczew
Wiślana Trasa Rowerowa
droga