TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budowa drogi rowerowej przy ul. Rydygiera w Toruniu
TORUŃ.PL - Opublikowano: 30.06.2016 18:32:09 1 komentarz
Fot. torun.pl

Przy ul. Rydygiera w Toruniu powstaje chodnik i droga rowerowa. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie sierpnia.

Przy ul. Rydygiera w Toruniu powstaje chodnik i droga rowerowa. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie sierpnia.


Na chodniku pokruszony beton i nawierzchnię gruntową zastąpi kostka i płyty betonowe. Z kolei na odcinku od ul. Mocarskiego do ul. Szosa Lubicka powstanie nowa, asfaltowa ścieżka rowerowa.


Obecnie wykonawca przygotowuje koryto drogowe pod budowę konstrukcji chodnika i ścieżki oraz przebudowuje istniejący chodnik, wykorzystując płytki z rozbiórki - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.


Wykonawcą prac jest firma PRD Lipno. Ich wartość to ponad 224 tys. zł. Termin zakończenia - zgodnie z umową ? planowany jest na  drugą połowę sierpnia.Sprawdź też:
Toruń
droga rowerowa
  • FRanek – 01.07.2016

    Ten niedługi, ale ważny odcinek"ddr" włączy zachodnią cześć Rubinkowa do sieci dróg rowerowych miasta, do dróg rowerowych biegnących po północnej i po południowej stronie Szosy Lubickiej stanowiącej wschodnią część głównej trasy przelotowej przez miasto na kierunku wschód - zachód.

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.