TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budowa drogi rowerowej przy ul. Rydygiera w Toruniu
TORUŃ.PL - Opublikowano: 30.06.2016 18:32:09 1 komentarz
Fot. torun.pl

Przy ul. Rydygiera w Toruniu powstaje chodnik i droga rowerowa. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie sierpnia.

Przy ul. Rydygiera w Toruniu powstaje chodnik i droga rowerowa. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie sierpnia.


Na chodniku pokruszony beton i nawierzchnię gruntową zastąpi kostka i płyty betonowe. Z kolei na odcinku od ul. Mocarskiego do ul. Szosa Lubicka powstanie nowa, asfaltowa ścieżka rowerowa.


Obecnie wykonawca przygotowuje koryto drogowe pod budowę konstrukcji chodnika i ścieżki oraz przebudowuje istniejący chodnik, wykorzystując płytki z rozbiórki - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.


Wykonawcą prac jest firma PRD Lipno. Ich wartość to ponad 224 tys. zł. Termin zakończenia - zgodnie z umową ? planowany jest na  drugą połowę sierpnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
droga rowerowa
  • FRanek – 01.07.2016

    Ten niedługi, ale ważny odcinek"ddr" włączy zachodnią cześć Rubinkowa do sieci dróg rowerowych miasta, do dróg rowerowych biegnących po północnej i po południowej stronie Szosy Lubickiej stanowiącej wschodnią część głównej trasy przelotowej przez miasto na kierunku wschód - zachód.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.