TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budowa kładki pieszo-rowerowej nad Jeziorem Ełckim musi poczekać
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.05.2019 15:32:19
Zdj. Urząd Miasta Ełku

Plany budowy kładki pieszo-rowerowej nad Jeziorem Ełckim trzeba na razie odłożyć. Unieważniono przetarg na jej budowę z powodu zbyt wysokich ofert.

Plany budowy kładki pieszo-rowerowej nad Jeziorem Ełckim trzeba na razie odłożyć. Unieważniono przetarg na jej budowę z powodu zbyt wysokich ofert.

Kładka łącząca brzegi Jeziora Ełckiego ma mieć długość 220 metrów. Jednak z planami jej realizacji trzeba poczekać. Powodem jest unieważnienie przetargu na jego budowę. Oferenci dali zbyt wysokie ceny. Realizacja tej inwestycji zostanie wstrzymana - zapowiedziały władze Ełku.

9,9 mln zł to za mało

Jak poinformował ełcki urząd miasta, kwoty zaproponowane przez oferentów ponad dwukrotnie przekroczyły budżet przeznaczony na ten cel. W rezultacie prezydent Tomasz Andrukiewicz unieważnił przetarg i zapowiedział, że inwestycja nie będzie w tej chwili realizowana.

"Aktualnie mamy inne priorytety, takie jak przebudowa ul. Wojska Polskiego, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 5 ze żłobkiem i przedszkolem czy budowa ul. Norwida" - wyjaśnił.

Lokalny samorząd zamierzał przeznaczyć na budowę kładki przez jezioro ponad 9,9 mln zł, z czego większość to dofinansowanie pozyskane z UE. Trzy firmy, które przystąpiły do przetargu, chciały od 22,8 do 27,9 mln zł.

Wstrzymanie budowy kładki

W ocenie władz miejskich, powtórne ogłoszenie przetargu nie pozwoli osiągnąć niższych ofert, a wpływ na to ma przede wszystkim "wielość inwestycji, problemy ze znalezieniem wykonawców i rosnące koszty pracy".

Dlatego obecnie realizację tej inwestycji wstrzymano. "Powrót do przetargu będzie możliwy dopiero wtedy, gdy miastu uda się pozyskać więcej środków finansowych z UE, a ceny rynkowe materiałów i wykonania nie będą tak wysokie" - zapowiedział Andrukiewicz.

Pierwotnie miasto planowało, że budowa kładki pieszo-rowerowej przez Jezioro Ełckie zacznie się jeszcze w tym roku i zakończy w 2020 r. Kładka o długości ponad 220 m miała być zawieszona 5 m nad lustrem wody, żeby mogły pod nią swobodnie przepływać łodzie. Przedsięwzięcie miało umożliwićrowerzystom i pieszym wycieczki wokół jeziora i podnieść atrakcyjność turystyczną Ełku. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jezioro Ełckie
kładka
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.