TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz organizuje Rowerowy Maj
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.03.2018 22:51:53
Bydgoszcz organizuje Rowerowy Maj

Bydgoszcz jest kolejnym miastem, które dołączyło do akcji "Rowerowy maj" polegającym na promocji zdrowego trybu życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci.

Bydgoszcz jest kolejnym miastem, które dołączyło do akcji "Rowerowy maj" polegającym na promocji zdrowego trybu życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci.

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. Celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Skierowana jest głównie do uczniów Szkół Podstawowych, gdzie poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

Rowerowy Maj w praktyce
Akcja polega na trwającej przez miesiąc rywalizacji uczniów przedszkoli i szkół podstawowych i pracowników placówek oświatowych. Każda z osób, która dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczniowie, klasy i szkoły otrzymują specjalnie przygotowane nagrody.

W Bydgoszczy akcja potrwa od 7 do 30 maja. W Rowerowym Maju będą uczestniczyli uczniowie z 16 Szkół Podstawowych: nr 4, nr 12, nr 14, nr 16, nr 25, nr 28, nr 31, nr 32, nr 35, nr 38, nr 40, nr 41, nr 45, nr 47, nr 57 oraz nr 66. 

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
Rowerowy Maj
zrównoważony transport
szkoły
dzieci
tryb życia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.