TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz organizuje Rowerowy Maj
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.03.2018 22:51:53
Bydgoszcz organizuje Rowerowy Maj

Bydgoszcz jest kolejnym miastem, które dołączyło do akcji "Rowerowy maj" polegającym na promocji zdrowego trybu życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci.

Bydgoszcz jest kolejnym miastem, które dołączyło do akcji "Rowerowy maj" polegającym na promocji zdrowego trybu życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci.

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. Celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Skierowana jest głównie do uczniów Szkół Podstawowych, gdzie poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

Rowerowy Maj w praktyce
Akcja polega na trwającej przez miesiąc rywalizacji uczniów przedszkoli i szkół podstawowych i pracowników placówek oświatowych. Każda z osób, która dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczniowie, klasy i szkoły otrzymują specjalnie przygotowane nagrody.

W Bydgoszczy akcja potrwa od 7 do 30 maja. W Rowerowym Maju będą uczestniczyli uczniowie z 16 Szkół Podstawowych: nr 4, nr 12, nr 14, nr 16, nr 25, nr 28, nr 31, nr 32, nr 35, nr 38, nr 40, nr 41, nr 45, nr 47, nr 57 oraz nr 66. 

Sprawdź też:
Bydgoszcz
Rowerowy Maj
zrównoważony transport
szkoły
dzieci
tryb życia

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.