TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz – Rowerowy Maj coraz popularniejszy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 08.04.2019 17:01:04
Bydgoszcz – Rowerowy Maj coraz popularniejszy

Bydgoszcz po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Tym razem wezmą w niej udział uczniowie z 36 szkół. To ponad dwa razy więcej chętnych szkół niż w zeszłym roku.

Bydgoszcz po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Tym razem wezmą w niej udział uczniowie z 36 szkół. To ponad dwa razy więcej chętnych szkół niż w zeszłym roku.

Ponad dwa razy więcej chętnych szkół

20 szkół podstawowych i 16 przedszkoli – to bilans zgłoszeń do tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj w Bydgoszczy, która ma promować wśród uczniów zdrowy tryb życia i poruszanie się rowerami i innymi ekologicznymi środkami transportu. W zeszłym roku w akcji wzięło udział 15 szkół, których uczniowie ponad 50 tys. razy przyjeżdżali rowerami do szkoły.

Tegoroczna akcja potrwa od 7 do 30 maja. Idea rywalizacji jest prosta: zwycięży ta szkoła lub przedszkole, którego uczniowie najwięcej razy przyjadą na rowerze, hulajnodze lub rolkach do szkoły, przedszkola. Jednak w całym projekcie chodzi o coś więcej. Organizatorzy chcą pokazać młodym ludziom, że poruszanie się po mieście na dwóch kółkach jest sprawne, bezproblemowe i korzystne dla naszego samopoczucia – informuje oficjalny serwis internetowy Bydgoszczy.

Rowerowy Maj jest to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Skierowana jest głównie do uczniów Szkół Podstawowych, gdzie poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
Rowerowy Maj
kampania
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.