TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Certyfikaty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na szlaku Green Velo
PAP - Opublikowano: 11.01.2018 10:36:29
Certyfikaty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na szlaku Green Velo

Właściciele hoteli, kwater agroturystycznych, muzea czy parki rozrywki z pięciu województw w rejonie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo mogą się ponowie starać o certyfikaty miejsc przyjaznych rowerzystom na tym szlaku.

Właściciele hoteli, kwater agroturystycznych, muzea czy parki rozrywki z pięciu województw w rejonie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo mogą się ponowie starać o certyfikaty miejsc przyjaznych rowerzystom na tym szlaku.

Wnioski mogą składać do urzędów marszałkowskich w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Kielcach oraz Rzeszowie do 31 stycznia 2018 r.

Certyfikaty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (tzw. MPR) na Green Velo mają służyć promocji tych miejsc, ale są także gwarancją, że w miejscu z takim certyfikatem rowerzyści znajdą profesjonalną obsługę.

Łącznie, dotychczas np. w Podlaskiem takie certyfikaty miało łącznie 295 miejsc - przypomniała w środę PAP rzeczniczka urzędu marszałkowskiego w Białymstoku Urszula Arter. 116 z nich nadano w 2016 r., pozostałe w 2017 r.

"Ogłoszony nabór skierowany jest do właścicieli miejsc, którzy chcieliby odnowić swoje rekomendacje, bądź dopiero je zdobyć" - poinformowała Arter. Dodała, że mogą je uzyskać np. gospodarstwa agroturystyczne, hotele, pensjonaty, lokale gastronomiczne, ale też sklepy, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i innego sprzętu turystycznego, muzea, galerie.

"Ideą Miejsc Przyjaznych Rowerzystom jest to, by stworzyły spójny system sprawnej obsługi turystów na szlaku Green Velo – na równie wysokim poziomie w każdym miejscu województwa. Wysoka jakość obsługi, jasne zasady korzystania z udogodnień wpływają na wizerunek Green Velo, świadczą o jakości produktu turystycznego, jakim jest ten szlak. Już dziś może on być wzorcem pod względem kompleksowości obsługi użytkowników, dla innych tworzących się w regionie szlaków turystycznych" - podkreślił członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk.

Dodał, że częściowo to zadanie jest już wykonane, ale urząd marszałkowski zachęca teraz innych, by z takiej szansy korzystali. "Bo to nie tylko udogodnienia dla turystów, to również promocja: trasy, miejsc mających rekomendacje przyjaznych rowerzystom, ale przede wszystkim realny wpływ na wizerunek Podlaskiego" - dodał Dyjuk.

Przed wydaniem certyfikatu dane miejsce jest sprawdzane - tak było np. w 2017 r. Urząd marszałkowski w Białymstoku, wydając wówczas certyfikaty informował, że w materiałach o Green Velo miejsce z certyfikatem ma bezpłatną informację dla turystów.

Szlak Green Velo to ok. 2 tys. km ścieżek rowerowych w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. Powstał dzięki dofinansowaniu z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. W Podlaskiem szlak liczy 602 km i wiedzie przez najatrakcyjniejsze przyrodniczo i turystycznie miejsca w regionie: parki narodowe, puszcze w Dolinie Biebrzy i Narwi, Dolinie Bugu, Puszczę Białowieską i Puszczę Knyszyńską, a także przez Suwalszczyznę i Puszczę Augustowską. (PAP)

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Green Velo
turystyka rowerowa
szlak rowerowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.