TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chiny zaniepokojone cłami na chińskie rowery elektryczne w UE
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 24.01.2019 22:09:16
Chiny zaniepokojone cłami na chińskie rowery elektryczne w UE

Chiny są bardzo zaniepokojone decyzją Unii Europejskiej o nałożeniu ceł antydumpingowych na sprowadzane z ChRL rowery elektryczne i podejmą konieczne środki, by bronić swoich interesów – oświadczył w czwartek rzecznik chińskiego ministerstwa handlu Gao Feng.

Chiny są bardzo zaniepokojone decyzją Unii Europejskiej o nałożeniu ceł antydumpingowych na sprowadzane z ChRL rowery elektryczne i podejmą konieczne środki, by bronić swoich interesów – oświadczył w czwartek rzecznik chińskiego ministerstwa handlu Gao Feng.

UE zdecydowała o nałożeniu dodatkowych ceł w wysokości 18,8-79,3 proc. na chińskie rowery elektryczne, by chronić europejski rynek przed tanim chińskim eksportem, który zdaniem europejskich producentów korzysta z nieuczciwych dotacji.

"Decyzja UE nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji rynkowej chińskiej branży rowerów elektrycznych. Wyraźnie narusza również reguły Światowej Organizacji Handlu (WTO)" - powiedział rzecznik chińskiego resortu handlu na rutynowej cotygodniowej konferencji prasowej w Pekinie.

"Chiny podejmą konieczne środki i będą stanowczo bronić prawowitych interesów chińskich firm" - dodał Gao.

Taryfy na rowery elektryczne to kolejny z serii środków podejmowanych przez UE wobec produktów chińskich. Wcześniejsze dotyczyły m.in. paneli słonecznych i stali.

Komisja Europejska uznała, że import rowerów elektrycznych z Chin do UE wzrósł w okresie od 2014 roku do września 2017 roku ponad trzykrotnie. Ich udział w rynku wzrósł do 35 proc., a ich średnia cena spadła o 11 proc.

Europejski Związek Producentów Rowerów (EBMA) wyraził zadowolenie z decyzji UE i ocenił, że ochroni ona 800 małych i średnich przedsiębiorstw zatrudniających łącznie 90 tys. osób. Ostrzegł jednak przy tym, że chińskie rowery elektryczne trafiają już do Europy poprzez kraje trzecie, gdzie są przepakowywane.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chiny
rowery elektryczne
cło
UE
Unia Europejska
  • Tadeusz Kominek – 25.01.2019

    Chiny stają w obronie europejskich konsumentów. Taki powinien być tytuł. Cła płacą klienci czyli cło zostało nałożone na nas samych.

  • Wojciech Liberda – 27.01.2019

    Jeżeli nie kupisz chińskiego roweru to nie zapłacisz cla... proste. Chiny chcą opanować swiat sprzedając wszystko co produkuje, a gdzie ochrona naszego rynku? Rozumiem, że jak Cię zwolnią bo powiedzą, że w Chinach jest taniej to wtedy zmienisz zdanie?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.