TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chojnice. Dopłata dla urzędników za jazdę na rowerze
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.08.2019 18:48:08
Chojnice. Dopłata dla urzędników za jazdę na rowerze

Jak zachęcić ludzi do jazdy na rowerze do pracy? Dopłacić do pensji. Taką metodą wdrożyło Starostwo Powiatowe w Chojnicach. Za minimum 15 dojazdów na rowerze do pracy pracownik może liczyć na dodatek do pensji w wysokości 100 zł.

Jak zachęcić ludzi do jazdy na rowerze do pracy? Dopłacić do pensji. Taką metodą wdrożyło Starostwo Powiatowe w Chojnicach. Za minimum 15 dojazdów na rowerze do pracy pracownik może liczyć na dodatek do pensji w wysokości 100 zł.

Chojnice w elitarnym gronie

- Zdecydowaliśmy się na ten krok z kilku względów. Przede wszystkim ma to wymiar prozdrowotny, co jest szczególnie ważne, bo jesteśmy w programie Zdrowy Urząd. Po drugie pozwala nam to na zaoszczędzenie wolnych miejsc parkingowych i trzeci element to dbałość o środowisko – powiedział starosta chojnicki Marek Szczepański.

Dopłacając za dojazd do pracy, Chojnice znalazły się w gronie kilku samorządów w Polsce, które w ten sposób walczą ze smogiem, dbają o kondycję pracowników oraz zmniejszają korki i zapotrzebowanie na miejsca parkingowe.

Dodatkowe 100 zł

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Chojnicach, wprowadzenie dodatku rowerowego poprzedzone było ankietą wśród urzędników, w której kilkanaście osób zadeklarowało się, że będzie tak dojeżdżać do pracy. Pracownicy, którzy w danym miesiącu przyjadą minimum 15 razy na rowerze, otrzymują 100 zł brutto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chojnice
praca
ekologia
  • Tadeusz Mandziej – 21.08.2019

    Jaja sobie robicie czy co z tymi dopłatami......Białe plamy sa komunikacyjne to nikt nikomu nie dopłaca do tego ze musi podjechać gdzieś rowerem do znajomego ( zostawić rower) aby móc dojechać w swoich sprawach do lekarza czy urzędu właśnie z miejscowosci gdzie jest jakiś transport publiczny.Dopłaty do roweru ,zaraz się ochłodzi to może jeszcze ciuchy termo,i posiłek regeneracyjny zafundujecie....jak widać bez KASY na nic ścieżki rowerowe,czy zdrowie to fikcja..liczy się tylko ile się da przytulić.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.