TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Częstochowa testuje rower miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.12.2017 17:38:30
Zdj. Z archiwum Nexbike Polska

Od poniedziałku do piątku potrwają testy roweru miejskiego w Częstochowie. 50 osób będzie testowało rowery w 10 stacjach. System wypożyczalni, który obsłuży firma Nextbike Polska, ma ruszyć od 1 kwietnia 2018 roku. Umowę o wartości 3,9 mln zł podpisano do końca 2020 roku.

Od poniedziałku do piątku potrwają testy roweru miejskiego w Częstochowie. 50 osób będzie testowało rowery w 10 stacjach. System wypożyczalni, który obsłuży firma Nextbike Polska, ma ruszyć od 1 kwietnia 2018 roku. Umowę o wartości 3,9 mln zł podpisano do końca 2020 roku.

System, który ruszy od wiosny, ma składać się z 20 stacji i 185 rowerów.

"Mieszkańcy Częstochowy długo czekali na rower miejski. Dziś możemy już powiedzieć, że rowery publiczne są w Częstochowie" – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. "Rozpoczynamy kilkudniowe testy. Chcemy się przekonać się, jak działa system. Zależy nam, by na wiosnę system funkcjonował już pełną parą i by mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy Częstochowy i odwiedzający miasto turyści."

"Cieszę się, że tu jesteśmy. Częstochowa to już 27 miasto, po którym w tym roku jeżdżą rowery Nextbike Polska" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Częstochowskiego Roweru Miejskiego. – "Częstochowski Rower Miejski na dobre wystartuje wiosną przyszłego roku. Wtedy w mieście dostępne będzie 20 stacji i 185 rowerów. Na razie działamy w mniejszej skali – jest 10 stacji i 90 rowerów. Pierwszy raz nasze rowery będą testowane tak późną jesienią. To dla nas ciekawe doświadczenie sprawdzić je w jesienno-zimowej aurze."

Lokalizacja zamontowanych stacji:

1. Promenada Niemena/Kiedrzyńska
2. Promenada Niemena/Amfiteatr
3. Pasaż Opolczyka/Urząd Miasta
4. Ul. Dekabrystów/aleja Armii Krajowej
5. Ul. Piłsudskiego/PKP
6. Ul. Jagiellońska/Estakada
7. Ul. Żużlowa/Hala Sportowa Częstochowa
8. Ul. Orkana/Szkoła
9. Ul. Jesienna/Szkoła
10. Ul. Norwida.

Tegoroczne testy mają również walor edukacyjny. Dzięki zaznajomieniu się użytkowników z systemem, na wiosnę będą oni mogli od razu korzystać z Częstochowskiego Roweru Miejskiego i wypożyczać rowery. Wtedy z Częstochowskiego Roweru Miejskiego będą mogli już skorzystać wszyscy użytkownicy. Osoby, które już posiadają konto w systemie Nextbike, np. w katowickim systemie City by bike, warszawskim Veturilo, czy w Łódzkim Rowerze Publicznym, będą mogły wypożyczać rowery bez dodatkowej rejestracji. Nowi użytkownicy będą musieli zarejestrować się w systemie poprzez stronę internetową i wpłacić opłatę inicjalną, z której finansowane są wypożyczenia. Rowery będzie można wypożyczać korzystając z zamontowanego na każdej stacji terminala lub dedykowanej aplikacji Częstochowskiego Roweru Miejskiego – informuje Nextbike Polska, operator częstochowskiego systemu wypożyczalni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
MZDiT w Częstochowie
Nextbike Polska
BikeU
przetarg
Częstochowski Rower Miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.