TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czy Gdańsk znów wygra w European Cycling Challenge?
INFOBIKE.PL, GDAŃSK.PL - Opublikowano: 04.05.2017 13:51:05
GUS: maleje liczba mieszkańców miast

Gdańsk po raz kolejny startuje w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. Czy miastu uda się wygrać po raz trzeci z rzędu? Tym razem Gdańsk stawia sobie za cel przejechanie miliona kilometrów!

Gdańsk po raz kolejny startuje w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. Czy miastu uda się wygrać po raz trzeci z rzędu? Tym razem Gdańsk stawia sobie za cel przejechanie miliona kilometrów!

Jak informuje Urząd Miasta w Gdańsku ponad 130 gdańskich pracodawców, 36 dzielnic, 25 gimnazjów i 15 uczelni bierze udział w V edycji Europejskiej Rywalizacji Miast czyli "European Cycling Challenge". W zeszłorocznej edycji gdańska drużyna wykręciła ponad 825 tys. km. W tym roku Gdańsk chce przejechać milion km

European Cycling Challenge to odbywająca sie w maju rowerowa rywalizacja europejskich miast zainicjowana w 2012 roku przez Bolonię. W ubiegłym roku dzięki zapałowi gdańszczan powstała największa drużyna w Europie. Gdańsk zwyciężył po raz drugi z rzędu, pokonując 52 miasta z 17 krajów, m.in.: Dublin, Rzym, Bazyleę, Glasgow, Pragę, Barceloną czy Warszawę. Gdańszczanie przejechali największą odległość oraz najwięcej kilometrów w stosunku do liczby mieszkańców. W tym roku Gdańsk broni pierwszego miejsca oraz tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta. Przed mieszkańcami ogromne wyzwanie, ponieważ do rywalizacji zgłosiły się znów 52 europejskie miasta!

Jak wziąć udział?
- zarejestruj się na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl,
- pobierz darmową aplikację na smartfon "NAVIKI" (rejestracja możliwa również przez aplikację),
- wybierz drużynę – "Gdańsk" oraz grupę - nazwę firmy,uczelnię, gimnazjum lub dzielnicę.

Warto jeździć na rowerze przez cały maj i rejestrować wszystkie przejazdy (do pracy, na zakupy, rekreacyjne) przy użyciu aplikacji. Jeśli nie korzystasz ze smartfona możesz rejestrować pokonane na rowerze dystanse bezpośrednio na stronie internetowej www.cyclingchallenge.eu/pl. Także na tej stronie można na bieżąco śledzić wyniki.

W tym roku źródłem informacji, wzajemnego dopingu i dzielenia się wrażeniami jest grupa facebook'owa "Kręć kilometry dla Gdańska - European Cycling Challenge". Dla najbardziej aktywnych uczestników Miasto Gdańsk przygotowało nagrody, m.in. pamiątkowe koszulki rowerowe dla każdego, kto pokona 1000 km.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Europejskiej Rywalizacji Rowerowej
European Cycling Challenge
ECC
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.