TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Kołobrzegu wraca rower miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 22.02.2019 12:52:09
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Dokładnie za tydzień wznowi działanie po zimowej przerwie Kołobrzeski Rower Miejski. Na ulice wyjedzie 135 rowerów, które będą dostępne w 13 stacjach. Sezon potrwa do końca listopada.

Dokładnie za tydzień wznowi działanie po zimowej przerwie Kołobrzeski Rower Miejski. Na ulice wyjedzie 135 rowerów, które będą dostępne w 13 stacjach. Sezon potrwa do końca listopada.

Zimą rowery przeszły dokładny przegląd i są już gotowe do jazdy. W poprzednim sezonie korzystano z nich ponad 100 tys. razy.

"O zaletach Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego można mówić bez końca. Doceniają go nasi mieszkańcy i turyści. Liczba wypożyczeń i użytkowników rośnie z roku na rok. System wrósł w miasto i stanowi jego nieodłączny element. Mogę śmiało powiedzieć, że w takim mieście jak Kołobrzeg rower miejski to nie tylko środek transportu ale i nieodzowny element infrastruktury turystycznej" – mówi prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

"Nie możemy się doczekać kolejnego sezonu. Kołobrzeg to miasto turystyczne, w którym wyjątkowo dużo wypożyczeń dokonywanych jest przez osoby odwiedzające miasto, a szczyt wypożyczeń notujemy w miesiącach wakacyjnych. W tym roku zachęcamy więc przede wszystkim mieszkańców miasta, by traktowali rower nie tylko jako jedną z atrakcji turystycznych, ale również jako środek codziennego transportu" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie. Wystarczy na stronie KolobrzeskiRower.pl wpisać swoje dane, kliknąć w przesłany mailem link aktywacyjny i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Z tych pieniędzy finansowane będą ewentualne opłaty za wypożyczenia. To zarazem minimalny stan konta umożliwiający wypożyczenie roweru.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Przejażdżka nieprzekraczająca godziny kosztuje 2 zł, druga godzina - 3 zł, a trzecia i każda następna godzina wypożyczenia to 10 zł.

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste. Wystarczy mieć aktywne konto w systemie i postępować zgodnie z instrukcjami na terminalu – wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kołobrzeg
Kołobrzeski Rower Miejski
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.