TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Torunia wraca rowerowe Torvelo. Z BikeU
- Opublikowano: 10.07.2019 15:30:06
Do Torunia wraca Torvelo. Z BikeU

31 lipca - po prawie 2 latach przerwy - ponownie w Toruniu wystartuje rower miejski.

31 lipca - po prawie 2 latach przerwy - ponownie w Toruniu wystartuje rower miejski.

Przygotowania do uruchomienia systemu torvelo, czyli Roweru Miasta Toruń są już na półmetku.

- Zamontowaliśmy 18 stacji, część z nich uzbrajana jest w elektronikę. Równolegle budujemy nowe stacje, które poszerzą cały system i usprawnią wypożyczenie roweru-mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu z firmy BikeU.

Pod koniec ubiegłego tygodnia została uruchomiona rejestracja .Jak podkreśla Marcin Jeż chętnych nie brakuje, są już pierwsze rejestracje. Zainteresowanych odsyłamy na stronę www.torvelo.pl.

Torvelo, czyli Rower Miasta Toruń zakłada wyposażenie wszystkich jednośladów w system GPS.

-"Pozwala to nie tylko taniej, ale przede wszystkim efektywnie rozbudowywać infrastrukturę rowerową w mieście. Dzięki temu rysują się kierunki poruszania się rowerzystów. Montaż GPS to także bardzo pomocne rozwiązanie przy reklamacjach. Zależy nam na zadowoleniu klientów. Ten system bardzo precyzyjnie pokazuje moment wypożyczenia i zwrotu roweru, co pozwala nam błyskawicznie rozstrzygać ewentualne rozbieżności czasowe - wyjaśnia Jeż.

Nowy operator stawia na promowanie podróży za pośrednictwem roweru.

-Stąd dwadzieścia pierwszych minut pojedziemy za darmo, a za pierwszą godzinę zapłacimy tylko złotówkę. Proponowana przez nas taryfa premiuje krótkie wypożyczenia, takie do trzech godzin. Chodzi o to, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z systemu-dodaje Jeż.

Do budowy stacji zostały wykorzystane materiały najwyższej jakości, komponujące się z otoczeniem.

-Rowery został sprowadzone z Francji. Mamy już wszystkie, przygotowujemy je do wpięcia do systemu. Mamy nadzieję, że zyskają one uznanie także w Toruniu i będą się cieszyły popularnością, tak jak to jest w innych miastach, gdzie realizujemy projekty roweru miejskiego- mówi Jeż z firmy BikeU.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.