TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do urzędu w Krakowie na rowerze
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.05.2017 22:09:23
Zdj. ZIKiT

Krakowscy urzędnicy zachęcają do przyjeżdżania do urzędów na rowerach. Dzięki temu nie trzeba szukać miejsca do parkowania, płacić za postój, a do tego dba się o zdrowie. Wiele stacji rowerów miejskich Vawelo znajduje się przy krakowskich urzędach.

Krakowscy urzędnicy zachęcają do przyjeżdżania do urzędów na rowerach. Dzięki temu nie trzeba szukać miejsca do parkowania, płacić za postój, a do tego dba się o zdrowie. Wiele stacji rowerów miejskich Vawelo znajduje się przy krakowskich urzędach.

Jak informuje ZIKiT nowoczesny system Wavelo dotarł także pod krakowskie urzędy, pod którymi pojawiły się stacje do wypożyczania rowerów miejskich.

 • Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, stacja przy ul. Centralnej 53
 • Magistrat, stacja przy pl. Wszystkich Świętych
 • Wydziały Urzędu Miasta Krakowa przy al. Powstania Warszawskiego 10
 • Wydział Geodezji UMK, stacja: ul. Grunwaldzka 8
 • Wydziały Urzędu Miasta Krakowa, stacja w pobliżu ul. Wielickiej 28a/Cm. Podgórski
 • Zarząd Zieleni Miejskiej i Miejska Infrastruktura, stacja przy ul. Reymonta 10
 • Zarząd Cmentarzy Komunalnych, ul. Rakowicka 49, stacja w pobliżu pętli Cmentarz Rakowicki
 • Zarząd Budynków Komunalnych, stacja w pobliżu ul. Dietla 80/82
 • Urząd Marszałkowski, stacja przy ul. Racławickiej 54
 • Urząd Marszałkowski, stacja: ul. Wielicka 10/Dworcowa
 • Wydziały Urzędu Miasta Krakowa na os. Zgody 2

ZIKiT przypomina również o tym, że przez cały maj, Kraków i inne miasta europejskie biorą udział w European Cycling Challenge i walczą o tytuł najbardziej rowerowego miasta. Ideą rywalizacji ECC (European Cycling Challenge) jest przejechanie przez mieszkańców różnych europejskich miast jak najwięcej kilometrów w drodze do pracy, szkoły czy domu. Wykluczone z konkursu są przejazdy sportowe. Akcję wsparło także Wavelo i dzięki temu przez cały maj w taryfie "pay as you go" zapłacimy za minutę jazdy połowę taniej (10 groszy). Więcej o ECC.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Vawelo
ZIKiT
rower miejski
ECC
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.