TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dopompujesz koło, przykręcisz śrubę, a i laptop naładujesz.
InfoBike.pl - Opublikowano: 04.07.2020 19:35:49
Dopompujesz koło, przykręcisz śrubę a i laptop naładujesz.

Na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego w Bronowie koło Czechowic-Dziedzic powstała nowa infrastruktura dla rowerzystów. Nowoczesna ławka solarna zadba o rozładowany sprzęt, a dzięki stacji naprawy rowerów szybko dopompujemy koło czy przykręcimy śrubę.

Na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego w Bronowie koło Czechowic-Dziedzic powstała nowa infrastruktura dla rowerzystów. Nowoczesna ławka solarna zadba o rozładowany sprzęt, a dzięki stacji naprawy rowerów szybko dopompujemy koło czy przykręcimy śrubę.

Ławka SEEDiA City Bike pełni swoją podstawową funkcję - każdy może usiąść i odpocząć. Dodatkowo jest wyposażona w stojaki na rowery, które pozwolą na wygodne zaparkowanie jednośladu. Jednakże ich podstawową zaletą jest możliwość naładowania urządzenia mobilnego, takiego jak telefon, tablet czy laptop za pomocą łączy USB.

Inteligentna ławka jest ekologiczna - nie potrzebuje zewnętrznego zasilania - wbudowane akumulatory ładowane są przez moduły solarne, wykonane ze szkła hartowanego. Z ławki można korzystać zarówno w dzień jak i nocą, ponieważ czas pracy urządzenia bez słońca wynosi 72 godziny. Cała konstrukcja wykonana jest z odpornej stali, poza tym nie straszny jej deszcz i ekstremalne temperatury (od -20° do 50°C). Jej funkcjonalność podkreśla oświetlenie LED.

Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów – IBOMBO – jest przystosowana do użycia w przestrzeni publicznej i została stworzona na bazie potrzeb i doświadczeń rowerzystów. Stacja wyposażona jest w stacjonarną ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe.

Konstrukcja stacji pozwala na umieszczenie roweru na wspornikach. Na linkach ze stali nierdzewnej, wiszących wewnątrz szafy urządzenia, umocowane są narzędzia rowerowe, a ich długość pozwala na dokonanie niezbędnych napraw. QR CODE znajdujący się na froncie stacji umożliwia skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych.

Największym atutem stacji jest jednak to, że wszystkie narzędzia pasują do rowerów dowolnego typu, są dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, a korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne.

Inwestycja została realizowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu "StaR", który zakłada utworzenie na terenie 34 gmin położonych na obszarach partnerskich Lokalnych Grup Działania miejsc turystyczno-rekreacyjnych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
ławka solarna
Bronowice
Czechowice-Dziedzice