TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dotacje dla projektów rowerowych w Małopolsce
PAP - Opublikowano: 07.03.2018 18:26:37
Dotacje dla projektów rowerowych w Małopolsce

Zarząd województwa małopolskiego przekazał dofinansowanie z funduszy unijnych na realizację sześciu projektów transportowych, z których cztery dotyczą infrastruktury rowerowej.

Zarząd województwa małopolskiego przekazał dofinansowanie z funduszy unijnych na realizację sześciu projektów transportowych, z których cztery dotyczą infrastruktury rowerowej.

Umowy na dofinansowanie sześciu projektów realizowanych przez gminy Miechów, Kłaj, Słomniki i Iwanowice w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 przekazał marszałek Jacek Krupa oraz wicemarszałek Wojciech Kozak.

Miechów otrzymał dofinansowanie na trzy projekty. Jeden z nich to budowa 1,5-km ścieżki rowerowej w centrum miasta oraz budowa parkingów przesiadkowych park&ride w pobliżu dworca kolejowego i autobusowego w Miechowie oraz przy stacjach kolejowych w Jaksicach i Pstroszycach Pierwszych.

Dzięki unijnej dotacji przebudowany zostanie parking przy stacji kolejowej Słomniki Miasto. Znajdą się tam miejsca dla 22 samochodów, a także stojaki dla rowerów. Na przedsięwzięcia te przeznaczono ponad 270 tys. zł ze środków UE.

Gmina Iwanowice otrzymała prawie 1,2 mln zł z przeznaczeniem na budowę ścieżki rowerowej o długości 1,5 km wraz z miejscem obsługi rowerzystów. W ramach projektu powstanie też kładka nad potokiem Minóżka.

Jak podkreślił marszałek Krupa, transportowa rewolucja trwa w Małopolsce od kilku lat. "Co roku samorząd województwa przeznacza zarówno środki z własnego budżetu, jak i unijne dotacje, chociażby na budowę nowych obwodnic czy dróg, dzięki którym po regionie podróżuje się jeszcze sprawniej. Inwestujemy też w zakup nowych i ekologicznych pociągów oraz autobusów, setek kilometrów nowych ścieżek rowerowych czy budowę parkingów park&ride. Dzięki temu mieszkańcy czy turyści mogą podróżować po regionie w sposób jeszcze bardziej komfortowy" - zaznaczył Krupa.(PAP)


Sprawdź też:
UE
dofinansowanie
infrastruktura rowerowa
Miechów
Kłaj
Słomniki
Iwanowice

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.