TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dotacje dla projektów rowerowych w Małopolsce
PAP - Opublikowano: 07.03.2018 18:26:37
Dotacje dla projektów rowerowych w Małopolsce

Zarząd województwa małopolskiego przekazał dofinansowanie z funduszy unijnych na realizację sześciu projektów transportowych, z których cztery dotyczą infrastruktury rowerowej.

Zarząd województwa małopolskiego przekazał dofinansowanie z funduszy unijnych na realizację sześciu projektów transportowych, z których cztery dotyczą infrastruktury rowerowej.

Umowy na dofinansowanie sześciu projektów realizowanych przez gminy Miechów, Kłaj, Słomniki i Iwanowice w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 przekazał marszałek Jacek Krupa oraz wicemarszałek Wojciech Kozak.

Miechów otrzymał dofinansowanie na trzy projekty. Jeden z nich to budowa 1,5-km ścieżki rowerowej w centrum miasta oraz budowa parkingów przesiadkowych park&ride w pobliżu dworca kolejowego i autobusowego w Miechowie oraz przy stacjach kolejowych w Jaksicach i Pstroszycach Pierwszych.

Dzięki unijnej dotacji przebudowany zostanie parking przy stacji kolejowej Słomniki Miasto. Znajdą się tam miejsca dla 22 samochodów, a także stojaki dla rowerów. Na przedsięwzięcia te przeznaczono ponad 270 tys. zł ze środków UE.

Gmina Iwanowice otrzymała prawie 1,2 mln zł z przeznaczeniem na budowę ścieżki rowerowej o długości 1,5 km wraz z miejscem obsługi rowerzystów. W ramach projektu powstanie też kładka nad potokiem Minóżka.

Jak podkreślił marszałek Krupa, transportowa rewolucja trwa w Małopolsce od kilku lat. "Co roku samorząd województwa przeznacza zarówno środki z własnego budżetu, jak i unijne dotacje, chociażby na budowę nowych obwodnic czy dróg, dzięki którym po regionie podróżuje się jeszcze sprawniej. Inwestujemy też w zakup nowych i ekologicznych pociągów oraz autobusów, setek kilometrów nowych ścieżek rowerowych czy budowę parkingów park&ride. Dzięki temu mieszkańcy czy turyści mogą podróżować po regionie w sposób jeszcze bardziej komfortowy" - zaznaczył Krupa.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UE
dofinansowanie
infrastruktura rowerowa
Miechów
Kłaj
Słomniki
Iwanowice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.