TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Drogi rowerowe na ul. Puławskiej w Warszawie
INFOBIKE, ZDM WARSZAWA - Opublikowano: 22.03.2017 22:00:39
Drogi rowerowe na ul. Puławskiej w Warszawie

Na ul. Puławskiej w Warszawie powstaną drogi rowerowe, chodniki i sygnalizacja świetlna. Zostanie również nasadzona zieleń. Przetarg na realizację tej inwestycji został unieważniony, ale termin zakończenia inwestycji nie uległ zmianie.

Na ul. Puławskiej w Warszawie powstaną drogi rowerowe, chodniki i sygnalizacja świetlna. Zostanie również nasadzona zieleń. Przetarg na realizację tej inwestycji został unieważniony, ale termin zakończenia inwestycji nie uległ zmianie.

Inwestycja obejmie niemal 9-kilometrowy odcinek od ul. Domaniewskiej do granicy Warszawy. Przetarg na jej realizację w trybie "zaprojektuj i wybuduj" został ogłoszony w lutym br. Niestety, złożona została tylko jedna oferta, znacznie przekraczająca założony kosztorys. ZDM zamierza przeznaczyć na ten cel 16 mln zł, zaś oferta opiewa aż na 59 mln. Dlatego jesteśmy zmuszeni unieważnić przetarg. Nie oznacza to jednak rezygnacji z inwestycji ani opóźnienia terminu jej zakończenia. Wszystkie prace powinny się zakończyć do połowy 2018 r. - informuje Zarząd Dróg w Warszawie.

Aby przyspieszyć realizację, prace zostaną podzielone na etapy. Część prac projektowych dotyczących budowy dróg rowerowych i chodników wykonamy we własnym zakresie. Osobno zlecimy zaprojektowanie sygnalizacji świetlnej (planujemy kompleksową modernizację sygnalizacji na skrzyżowaniach z ul. Wałbrzyską/al. Lotników; ul. Bogatki/ul. Ludwinowską; ul. Kajakową/ul. Głuszca i ul. Karczunkowską/ul. Karmazynową. Ponadto na całym odcinku sygnalizacje zostaną skoordynowane, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie "zielonej fali"). Oddzielnym etapem może być również przebudowa węzła Wyścigi, obejmująca dostosowanie istniejących kładek, przejścia podziemnego i przepustu pod Puławską do ruchu rowerów.

Dzięki temu uda się wykonać wszystkie prace do czerwca 2018 r. W ten sposób powstanie obustronna trasa rowerowa wraz  nowymi chodnikami (w sumie aż 18 tys. m kw. nowych trotuarów) i zielenią. Jej przebieg został określony w koncepcji, skonsultowanej z mieszkańcami.

Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jednym z celów tego instrumentu jest dążenie do zrównoważonej mobilności i zapewnienie alternatywnych dla samochodu możliwości poruszania się po aglomeracji. Program jest realizowany we współpracy z 39 gminami Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ul. Puławska
ZDM
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
przetarg
droga rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.