TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa projekty rowerowe wygrywają w BO Opola
INFOBIKE.PL, PAP - Opublikowano: 02.11.2017 19:17:56
Dwa projekty rowerowe wygrywają w BO Opola

Dwa projekty rowerowe wygrały w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2018 w Opolu. Realizacja projektów wyniesie blisko milion złotych.

Dwa projekty rowerowe wygrały w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2018 w Opolu. Realizacja projektów wyniesie blisko milion złotych.

Zwycięskie projekty to Rozwój infrastruktury rowerowej w Opolu, który dostał blisko 10% wszystkich głosów z zadań dużych, oraz Rowerowe Opole – bezpieczne trasy rowerowe w Cetrum. Ten projekt dostał prawie 6% głosów. Każdy z projektów będzie kosztował pół miliona złotych.

Procedurę weryfikacyjną przeszło 149 projektów, wybrano z nich 18, w tym cztery duże. Głosowało na nie w sumie 9 tysięcy mieszkańców Opola; więcej niż połowę głosów oddano drogą internetową. Realizacja wszystkich projektów wyniesie dwa i pół mln złotych.

Najwięcej, bo 2 mln złotych, będzie przeznaczonych na duże projekty - od 100 tys. do 500 tys. złotych. Dwa z nich związane są z rozbudową infrastruktury dla rowerzystów. Trzecim zadaniem, które będzie realizowane w ramach budżetu, będzie budowa miejskich toalet samoobsługowych w trzech dzielnicach Opola. Pół miliona złotych otrzyma także klub sportowy na budowę szatni przy boisku piłkarskim.

Wśród zwycięskich projektów średnich (od 10 do 100 tys. zł) znalazły się m.in. zielone ogródki z ławeczkami, organizacja turniejów piłkarskich dla dzieci i dorosłych oraz budowa ławeczek solarnych wyposażonych m.in. w Wi-Fi i ładowarki do telefonów.

Po raz pierwszy głosowano też na projekty mikro, których wartość nie przekroczy 10 tys. zł. Przeznaczono na to - w ramach budżetu obywatelskiego - 100 tys. zł. Największą liczbę głosów zdobył m.in. projekt rozświetlenia Starego Miasta neonami, budowa interaktywnej mapy Opola oraz zajęcia jogi w amfiteatrze – informuje PAP.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opole
Budżet Obywatelski
projekty rowerowe
infrastruktura rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.