TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie nowe stacje roweru miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.01.2019 19:49:37
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Ostrowski Rower Miejski zostanie powiększony o dwie nowe stacje. Władze miasta podpisały umowę z operatorem systemu, firmą Nextbike Polska. Po rozbudowie ORM będzie liczył 12 stacji i 101 rowerów.

Ostrowski Rower Miejski zostanie powiększony o dwie nowe stacje. Władze miasta podpisały umowę z operatorem systemu, firmą Nextbike Polska. Po rozbudowie ORM będzie liczył 12 stacji i 101 rowerów.

Nowe stacje pojawią się na terenie Centrum Przesiadkowego oraz na Rynku. Jest to możliwe w ramach realizacji projektu "Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej". Wartość projektu to ponad 42 milionów złotych, z czego dofinansowanie wynosi blisko 32 mln zł.

- Dwie nowe stacje to w sumie 30 stanowisk oraz 20 rowerów. System roweru miejskiego, który funkcjonuje w Ostrowie będzie już zatem liczył 12 stacji i przekroczy łączną liczbę stu rowerów. Są chętni na korzystanie z Systemu Roweru Miejskiego, dlatego będziemy go systematycznie rozbudowywać. Chcemy, by finalnie nasz system liczył dwadzieścia stacji – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Od 2017 roku operatorem roweru miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim jest firma Nextbike Polska. W nowym sezonie rowery wrócą na ulicę 1 marca. Dwie nowe stacje zostaną uruchomione 1 kwietnia.

- Ostrowski system rozwija się bardzo dynamicznie. Ma już ponad 2 tysiące zarejestrowanych użytkowników, którzy korzystali z rowerów już ponad 10 tysięcy razy. Każda kolejna stacja zwiększa ilość wypożyczeń, ponieważ system otwiera możliwość dotarcia do kolejnej lokalizacji, ale także przybywa ilość użytkowników z lokalizacji, gdzie stacja powstała – tłumaczy Małgorzata Dzięcioł, członek zarządu Nextbike Polska.

- Warto wspomnieć, że Ostrów Wielkopolski posiada niezwykle przyjazną taryfę wypożyczenia rowerów. To aż cztery godziny darmowego korzystania z roweru. W wielu miastach jest on dużo krótszy – nawet 15 minut, co wymusza oddanie i kolejne wypożyczenie roweru na dłuższej trasie. Statystyki wypożyczenia są wówczas oczywiście wyższe, jednak to ostrowianie mają większy komfort korzystania z systemu – tłumaczy Jakub Giza, specjalista Nextbike ds. relacji z samorządami.

W tej chwili trwa przegląd rowerów po długim sezonie i wykonanie niezbędnych napraw, tak, by na wiosnę mieszkańcy mogli cieszyć się niezawodnym sprzętem.

- Trzeba pochwalić mieszkańców Ostrowa, ponieważ rowery nie są uszkodzone, nie zdarzają się dewastacje – co nie jest normą w innych miastach. Po zimowym przeglądzie wrócą na miejskie ulice. Choć z założenia jest to rower miejski, mieszkańcy wykorzystują go również do dalszych wycieczek. Największa odległość od miasta, którą odnotował nasz system to 25 kilometrów. 4-godzinny czas bezpłatnego wypożyczenia roweru umożliwia tego typu wycieczki – zapewnia Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji, który na co dzień opiekuje się miejskimi rowerami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ostrów Wielkopolski
Ostrowski Rower Miejski
Nextbike Polska
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.