TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dzisiaj wystartował Wągrowiecki Rower Miejski. Z Roovee [FILM]
InfoBike.pl - Opublikowano: 15.05.2020 13:30:49
Dzisiaj startuje Wągrowiecki Rower Miejski. Z Roovee [FILM]

15 maja ruszył system rowerów miejskich w Wągrowcu.

15 maja ruszył system rowerów miejskich w Wągrowcu.

Marcowa inauguracja WRM została odwołana z powodu pandemii, jednak ogłoszone kilka dni temu luzowanie rządowych obostrzeń umożliwiło ponowne planowanie rozpoczęcia sezonu. W piątek 15 maja we wczesnych godzinach porannych rowery staną w miejscach parkingowych Roovee.

W sezonie 2020 liczba rowerów miejskich wzrosła do 70, a liczba nowych stacji powiększyła się o cztery: na Osiedlu Kolejowym (przy przystanku komunikacji miejskiej, obok bloków kolejowych), na ulicy Letniej (przy Szkole Podstawowej nr 3), na ulicy Polnej (skrzyżowanie ulic Polnej i Piaskowej) oraz na ulicy Nad Nielbą (skrzyżowanie ulic Rzecznej i Nad Nielbą).

W związku z panującą pandemią Zakład Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu zobowiązał się do dokonywania codziennej dezynfekcji sprzętu rowerowego. Jednak to użytkownicy muszą dołożyć wszelkich starań, aby korzystanie z rowerów miejskich było bezpieczne dla nich i dla innych osób. Osoby korzystające z rowerów miejskich muszą pamiętać o stosowaniu podczas jazdy rękawiczek jednorazowych, maseczek oraz środków do dezynfekcji. Trzeba również pamiętać o zaleceniach związanych z utrzymywaniem dystansu społecznego.

A przy okazji film o wągrowieckich, transportowych inwestycjach:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Roovee
Wągrowiec