TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Edukacyjne HOP! Na Rower w Tczewie
InfoBike.pl - Opublikowano: 23.05.2019 13:30:19
Hop na rower! fot. Sławomir Gawroński

Rusza kolejna edycja edukacyjnej kampanii rowerowej dla tczewskich uczniów i uczennic.

Podobnie jak w zeszłym roku, uczniowie i uczennice tczewskich szkół podstawowych mają okazję pogłębić i utrwalić swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się w mieście. Dzieje się to podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Tczewskich Kurierów Rowerowych, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Na zrównoważony transport wpływa wiele elementów. Niejednokrotnie przyczyna konfliktów, zdarzeń i wypadków drogowych leży w braku odpowiedniego, merytorycznego i praktycznego, przygotowania wszystkich uczestników ruchu drogowego do poruszania się po mieście. Edukacja rowerowa to nie tylko podnoszenie swoich kompetencji jako rowerzysty, ale także nauka kulturalnego współżycia na drogach oraz zwrócenie uwagi na racjonalne wykorzystanie zasobów.

-"Najważniejsze jest dla nas, żeby uczestniczki i uczestnicy zajęć mieli okazję przekuwać wiedzę w praktykę. Sprawdzamy czy rozumieją i potrafią zastosować wyuczone zasady, a tym samym bezpiecznie poruszać się po drogach – mówi Emilia Garska z Tczewskich Kurierów Rowerowych.

W programie uczestniczy dziewięć szkół. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się jak zbudowany jest rower, jak samodzielnie poradzić sobie z drobnymi naprawami a także będą rozwiązywać łamigłówki dotyczące zasad ruchu drogowego. Program obejmuje także zajęcia praktyczne w ruchu drogowym.

Z uwagi na bardzo zły stan rowerów dzieci uczestniczących w zeszłorocznej edycji programu nauki jazdy na rowerze, od tego roku uzupełniamy program o bezpłatny serwis rowerowy, który obejmie każdy rower dziecka uczestniczącego w programie.

Edukacja rowerowa jest realizowana w ramach projektu pt.: Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Tczew
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.