TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elbląg: w mieście powstaną kolejne ścieżki rowerowe.
INFORMACJA PRASOWA InfoBike.pl - Opublikowano: 25.09.2020 15:35:50
Elbląg: w mieście powstaną kolejne ścieżki rowerowe. fot. Michał Skroboszewski

Elbląski samorząd otrzymał właśnie dofinansowanie unijne na realizację projektu pn. "Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym".

Elbląski samorząd otrzymał właśnie dofinansowanie unijne na realizację projektu pn. "Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym".

- W ramach projektu planowana jest budowa dwukierunkowej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej, długości prawie 2 km w ciągu ulicy Kościuszki - na odcinku od ul. Królewieckiej do Wspólnej wraz z budową kładki dla rowerzystów przez rzekę Kumielę oraz prawie pół kilometrowego odcinka w ciągu ulicy Agrykola od ul. Kościuszki do ul. Górnośląskiej wraz z odcinkiem jednokierunkowej ścieżki rowerowej w ciągu ul. Górnośląskiej – podkreśla Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

Przebudowane zostaną również przejścia dla pieszych wraz z budową przejazdów dla rowerów, zatoki autobusowe, chodniki w tym trakt pieszo-rowerowy w ul. Spacerowej, zjazdy oraz oświetlenie uliczne. Zadanie przewiduje także budowę miejsc postojowych w ciągu ul. Agrykola, w sąsiedztwie cmentarza komunalnego. Elementem tego projektu była także ul. Wspólna, której modernizacja została zakończona w sierpniu br.

Wartość całego zadania wynosi 4 138 029 zł, z czego 2 272 685 zł. stanowić będzie pozyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na lata 2020-2022.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Elbląg
infrastruktura rowerowa