TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk - 4,4 km tylko dla rowerzystów
INFOBIKE.PL, GDAŃSK.PL - Opublikowano: 16.06.2017 20:53:15
Gdańsk - 4,4 km tylko dla rowerzystów

W Gdańsku ogłoszono przetarg na most i nowoczesną trasę rowerową, której długość wyniesie 4,4 km. Trasa będzie przebiegała wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego w Sobieszewie

Przetarg który ogłosiła Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. O gdańskiej wyspie robi się coraz głośniej, i to w całym kraju. Coraz chętniej przyjeżdżają tu i spędzają wolny czas także gdańszczanie mieszkający w różnych rejonach miasta, jak i osoby z odległych zakątków Polski. Właśnie pojawił się kolejny argument, obok znajdujących się tu rezerwatów przyrody i świetnych plaż, by zajrzeć do tego urokliwego "zakątka" Gdańska – informuje oficjalna strona internetowa Gdańska.

Droga rowerowa powstanie wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego, czyli drogi wojewódzkiej nr 501, na odcinku od skrzyżowania z ul. Przegalińską do skrzyżowania z ul. Pohoreckiego. W ramach inwestycji powstanie dwukierunkowa droga o szerokości trzech metrów, do tego przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Turystycznej i Przegalińskiej - na mini rondo oraz zbudowane zostaną nowe odcinki chodników. 

Projekt ten zakłada również budowę peronów autobusowych, przebudowę zjazdów i dojść oraz budowę odcinków murów oporowych. Nowa trasa rowerowa wymusi też przebudowę i budowę oświetlenia drogowego, dzięki czemu będzie można bezpiecznie pedałować tam również po zmroku. W trakcie realizacji tego projektu usunąć trzeba będzie drzewa i krzewy kolidujące z inwestycją, dlatego też zaplanowano w jej sąsiedztwie nasadzenia zastępcze drzew. Przy okazji pojawi się też dodatkowe oznakowanie trasy R10 jako trasy o znaczeniu międzynarodowym.

Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano 18 lipca, a realizacja inwestycji powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Będzie ona współfinansowana ze środków unijnych, w ramach wojewódzkiego projektu "Pomorskie Trasy Rowerowe o zasięgu międzynarodowym R-10 i R-9". Projekt ten zakłada budowę nowych dróg rowerowych, a także wykorzystanie dróg publicznych o niskim natężeniu ruchu oraz utwardzonych dróg leśnych i wałów przeciwpowodziowych Wisły, do tego budowę infrastruktury dla rowerzystów (w tym miejsc postojowych) oraz oznakowanie całości zgodnie z obowiązującymi przepisami. Trasa R-10, czyli Nadmorski Szlak Hanzeatycki oraz Wiślana Trasa Rowerowa, będąca częścią R-9, położone są w korytarzach europejskiej sieci tras rowerowych Euro Velo. Sprawdź też:
Gdańsk
przetarg
droga rowerowa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.