TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk buduje trzy trasy rowerowe
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 23.05.2019 18:44:33
Gdańsk buduje trzy trasy rowerowe

W ciągu najbliższych kilku miesięcy w Gdańsku zostanie oddanych do użytku trzy drogi rowerowe. Na jakim etapie jest ich budowa?

W ciągu najbliższych kilku miesięcy w Gdańsku zostanie oddanych do użytku trzy drogi rowerowe. Na jakim etapie jest ich budowa?

Droga rowerowa na gdańskiej wyspie Sobieszewo

Droga jest na ukończeniu. Ma długość około 4,4 km, jest dwukierunkowa i ma szerokość trzech metrów. Powstała wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego, drogi wojewódzkiej nr 501, od skrzyżowania z ul. Przegalińską do skrzyżowania z ul. Pohoreckiego. Koszt inwestycji to 14,1 mln zł.ss

- Budowa drogi rowerowej w Sobieszewie jest już na ukończeniu. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe i wykonywane poprawki. Wykonawca na zakończenie robót ma czas do końca czerwca - informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska nadzorująca inwestycję.

Inwestycja ta jest współfinansowana ze środków unijnych, w ramach wojewódzkiego projektu "Pomorskie Trasy Rowerowe o zasięgu międzynarodowym R-10 i R-9". Projekt ten zakłada budowę nowych dróg rowerowych, a także wykorzystanie dróg publicznych o niskim natężeniu ruchu oraz utwardzonych dróg leśnych i wałów przeciwpowodziowych Wisły, do tego budowę infrastruktury dla rowerzystów (w tym miejsc postojowych) oraz oznakowanie całości zgodnie z obowiązującymi przepisami. Trasa R-10, czyli Nadmorski Szlak Hanzeatycki oraz Wiślana Trasa Rowerowa, będąca częścią R-9, położone są w korytarzach europejskiej sieci tras rowerowych Euro Velo – informuje Kamila Grzenkowska z gdańskiego magistratu.

Droga rowerowa na Brzeźnie

Druga droga rowerowa również finansowana jest z wspomnianego wyżej projektu. Nowa infrastruktura ma mieć długość 855 metrów i będzie posiadała nawierzchnię asfaltową SMA. Na całej jej długości będzie zamontowane oświetlenie. Obecnie na budowie trwają prace przy układaniu nawierzchni chodników oraz drogi rowerowej.

Droga rowerowa przy ul. Jaśkowa Dolina

Trzecia droga, która jest budowana w Gdańsku, jest najkrótsza. Ma mieć długość 140 metrów i być wykonana z betonu asfaltowego. W ramach inwestycji zostanie zbudowane przyłącze kanalizacji deszczowej i mur oporowy. Inwestycja będzie kosztowała ponad 1,1, mln zł. Prace potrwają do lipca 2019 roku. Zadanie powstaje w ramach projektu "Rozwój komunikacji rowerowej w Gdańsku".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
droga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.