TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk czatuje o miejskim rowerze [FILM]
InfoBike.pl - Opublikowano: 14.06.2018 12:00:31
Gdańsk czatuje o miejskim rowerze [FILM]

Jeszcze w czerwcu zostanie zawarta umowa z NextBike Polska na wykonanie pomorskiego roweru metropolitarnego, czyli MEVO.

660 stacji w całej metropolii, ponad 4 tys. rowerów i tyko 10 złotych za miesięczny abonament. Brzmi kusząco?

- W czerwcu zostanie zawarta umowa z wykonawcą, a to oznacza, że na rowerach metropolitalnych będziemy mogli pojeździć już w listopadzie – mówił Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik Projektu Systemu Roweru Metropolitalnego. - Podzieliliśmy wdrożenie MEVO my na dwa etapy. Pierwszy z nich jest uzależniony od momentu zawarcia umowy. Od podpisania umowy wykonawca ma 5 miesięcy na dostarczenie 30 proc. rowerów. Drugi etap to w pełni funkcjonujący system, który rozpocznie się z dniem 1 marca 2019 roku.

Do MEVO przystąpiło 14 gmin. Trafi do nich łącznie 4080 rowerów.

- W Gdyni będziemy mieć ponad 1100 rowerów – mówi Rafał Studziński, oficer rowerowy z Gdyni. - Zaplanowaliśmy 140 stacji, które rozlokowane zostaną w dolnym pasie miasta, ale też w jego dalszych częściach.

- W Sopocie będziemy mieć 164 rowery i 25 stacji, ale nie wykluczamy, że docelowo będzie tych stacji więcej – dodał Krzysztof Jałoszyński, oficer rowerowy z Sopotu.

Gdańsk ma ponad 66 proc. udziałów w systemie. Oznacza to, że do naszego miasta trafi 2160 rowerów, które umieszczane będą w ponad 300 stacjach.

Dla kogo jest ta oferta?

- Systemy rowerów publicznych nie są dla osób, które na co dzień poruszają się na rowerze - mówił Krzysztof Perycz-Szczepański,kierownik Projektu Systemu Roweru Metropolitalnego. - To zachęta dla osób, które poruszają się samochodami.

Tylko 10 zł. miesięcznie!

Dokładnie za taką kwotę wydaną w miesiącu, w ramach abonamentu, pojeździmy codziennie przez 90 min. Gdy przekroczymy ten czas, czeka nas opłata dodatkowa w kwocie 5 groszy za minutę. Za abonament zapłacimy przelewem lub kartą kredytową.

Warto dodać, że MEVO to najnowocześniejszy system rowerów ze wspomaganiem elektrycznym w Europie. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz wideoczat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
MEVO
NextBike
  • Przemek Magiera – 14.06.2018

    Wcale tak różowo nie jest. https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rowerowi-aktywisci-krytycznie-o-zmianach-w-Mevo-n123510.html

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.