TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk – jeden dzień w roku rowerem pod Martwą Wisłą
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 16.04.2018 22:16:54
Zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

rzez jeden dzień w roku jedyny w Polsce tunel biegnący pod wodą będzie udostępniony dla rowerzystów. W kwietniu minie druga rocznica otwarcia tunelu pod Martwą Wisłą.

Przez jeden dzień w roku jedyny w Polsce tunel biegnący pod wodą będzie udostępniony dla rowerzystów. W kwietniu minie druga rocznica otwarcia tunelu pod Martwą Wisłą.

Z okazji drugiej rocznicy otwarcia tunelu łącącego port lotniczy z portem morskim w Gdańsku odbędzie się uroczysty przejazd rowerowy o długości 4,5 km. Tunel otwarto 23 kwietnia 2016 roku, a już 28 kwietnia, o godz. 11:00, przy parkingu P5 przy Stadionie Energa Gdańsk zbiorą się rowerzyści. Peleton ruszy o godz. 12:00. Zapoznaj się z regulaminem przejazdu. Na parkingu przy P5 na rowerzystów czekać będą atrakcje: prezentacja nietypowych rowerów, pokazy akrobatyczne i ćwiczeń ratowniczych oraz konkursy z nagrodami.

- Tunel pod Martwą Wisłą jest jedną z najważniejszych wizytówek infrastrukturalnych Gdańska – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - Korzyści z tej inwestycji są ogromne, chociażby te związane ze zmniejszeniem liczby samochodów przejeżdżających przez centrum miasta i praktycznie zlikwidowaniem tam ruchu ciężarówek. Tunelem codziennie przejeżdża w obu kierunkach około 25 tysięcy pojazdów, które wcześniej jeździły przez Śródmieście Gdańska. Jestem dumny z tej inwestycji, bo to pierwsza podwodna przeprawa drogowa, jaka powstała w Polsce – dodaje.

Tunel znakomicie poprawił komunikację pomiędzy terenami przemysłowymi i portowymi położonymi na obu brzegach Martwej Wisły. Mieszkańcom i turystom pozwolił także skrócić czas przejazdu z dolnych tarasów Gdańska w kierunku Warszawy i Łodzi. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z Trasą Sucharskiego oraz Obwodnicą Południową Gdańska możliwe było wyprowadzenie poza ścisłe centrum ciężkiego ruchu tranzytowego, co przełożyło się na poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz jakości powietrza w mieście. Tunel, który nosi obecnie im. abp Tadeusza Gocłowskiego to jeden z najbardziej skomplikowanych obiektów inżynierskich w Polsce i pierwszy w kraju tunel drogowy wykonany w technologii drążenia maszyną TBM – informuje oficjalny serwis internetowy Gdańska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Wisła
Martwa Wisła
przejazd rowerowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.